Кіберполіція розпочала 30 проваджень щодо онлайн-шахрайств під час карантину
2 квітня 2020
2.04.2020

З початку карантину через поширення коронавірусу в Україні кіберполіція зафіксувала 228 випадків поширення дезінформації щодо пандемії та ідентифікувала 116 осіб, які цю інформацію розповсюджували.

Як повідомляє пресслужба, за фактами онлайн-шахрайства під час карантину кіберполіція розпочала 30 кримінальних проваджень.

У Києві працівники кіберполіції виявила правопорушника, який продавав медичні маски без сертифікатів відповідності та документів про їх місце виготовлення через сайт оголошень. У нього вилучено 8 тисяч масок. У Запорізькій області правоохоронці виявили особу, яка продавала неіснуючий товар у соцмережах. Від його дій постраждало 70 людей.

Схожі випадки порушень були також зафіксовані у Чернівецькій, Дніпропетровській, Тернопільській та Хмельницькій областях.

Нагадаємо, Служба безпеки та Нацполіція України притягнули до адміністративної відповідальності 5 осіб у Чернівецькій та Луганській областях за маніпуляції та спроби дестабілізації ситуації в країні під час поширення коронавірусу.