Кібератака на Червоний Хрест: хакери могли отримати доступ до особистих даних 515 тис. людей
21 січня 2022
21.01.2022

19 січня генеральний директор міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Роберт Мардіні повідомив, що хакери зламали сервери організації та могли отримати доступ до баз з особистими конфіденційними даними близько 515 тис. осіб.

Про це йдеться на сайті міжнародного комітету Червоного Хреста .

Дані, до яких могли отримати доступ хакери, походять із принаймні 60 національних товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця по всьому світу. Серед них інформація про тих, хто розлучений із сім'ями через конфлікти, міграцію і стихійні лиха, зниклих безвісти та їхніх близьких, а також позбавлених волі.

Згідно з комітетом, кібератаки зазнала компанія-підрядник організації у Швейцарії, яка зберігає дані для Червоного Хреста.

Роберт Мардіні закликав осіб, які вчинили кібератаку, не оприлюднювати даних, до яких вони могли отримати доступ, а також не продавати їх та не використовувати в будь-який інший спосіб. «Ваші дії потенційно можуть завдати ще більше шкоди та болю людям, які вже зазначали невимовних страждань», — написав генеральний директор МКЧХ у зверненні до хакерів.

В результаті атаки МКЧХ був змушений вимкнути комп’ютерні системи, на яких базується програма Restoring Family Links для об’єднання родин, розділених конфліктом, катастрофою або міграцією. «Ми працюємо якомога швидше, щоб знайти обхідні шляхи для продовження цієї важливої роботи», — заявили у Червоному Хресті.

Як повідомлялося раніше, від кібератак постраждали електронні системи Шевченківського райсуду та форуму Prozorro Infobox. До цього в Україні в ніч з 13 на 14 січня відбулася хакерська атака на сайти уряду і низки міністерств, зокрема Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, сайт «Дії» та інші.