Кевін Маєр йде з TikTok
1 вересня 2020
1.09.2020

Кевін Маєр, CEO TikTok, залишає посаду через 3 місяці після свого призначення, написали Financial Times. Причиною відставки став політичний тиск: так, Кевін сказав, що він прийняв це рішення після того, як Трамп наказав забанити додаток, якщо материнська компанія TikTok, ByteDance, не продасть свої американські активи американській компанії протягом 90 днів.

«Я розумію, що позиція, за яку я взяв відповідальність, а саме глобальне управління TikTok, була б дуже відмінною внаслідок дій адміністрації США, що підштовхуюють до розпродажу американського бізнесу», — уривок з листа Кевіна до колег.

TikTok відреагували на звільнення Маєра з розумінням, зазначивши, що політична ситуація дуже змінилася, і це вплинуло на значення його ролі. Обов'язки Кевіна буде тимчасово виконувати Ванесса Паппа, головна менеджерка компанії у Північній Америці.

«Маєр прийшов до TikTok в невдалий момент. Президент Дональд Трамп зрозумів, що досягти задовільного варіанту торгівлі з Китаєм не видається можливим, і в результаті загострилася холодна економічна війна між двома наддержавами. TikTok потрапив у саме пекло», — написали Forbes.

Кевін Маєр в минулому працював у Disney, зокрема він успішно запустив стрімінговий сервіс Disney+ і відповідав за привласнення Pixar, Marvel Entertainment, Lucasfilm і 21st Century Fox.

Нагадуємо, раніше власники TikTok оскаржили у суді рішення Трампа про заборону додатку у США.