Катар посилив відповідальність за поширення дезінформації
24 січня 2020
24.01.2020

Глава держави Катар Тамім бін Хамад аль-Тані вніс зміни до статті 136 Кримінального кодексу країни, які посилюють відповідальність за поширення та обмін дезінформацією. Як повідомляє Комітет захисту журналістів, відтепер за поширення дезінформації у Катарі каратимуть ув’язненням до 5 років або штрафом у розмірі 100 000 катарських ріалів (27,4 тис. $ - ред.).

Джастін Шилад, провідний дослідник Близького Сходу та Північної Африки Комітету захисту журналістів, заявив, що влада Катару має виступати за свободу преси в регіоні Перської затоки, де вільне поширення інформації знаходиться під загрозою.

“Катар має скасувати цей репресивний закон і зосередитися на законодавстві, що закріплює свободу преси відповідно до міжнародних зобов'язань країни в галузі прав людини”, – додав він.

Комітет захисту журналістів нагадує, що минулого року Катар підписав Міжнародний пакт про громадянські та політичні права, який зобов’язує підтримувати свободу слова.

Нагадаємо, 17 січня 2020 року Міністерство культури, молоді та спорту презентувало законопроєкт про протидію дезінформації. Більше про те, що він передбачає читайте на нашому сайті.