Про це повідомляє Детектор Медіа.
Мапу зі збором доказів та руйнувань 22 червня представила громадська організація «Антикорупційний штаб». Карту з питань безпеки лишали в закритому доступі, проте нині організатори повідомили, що не отримали зауважень від Міністерства оборони України щодо презентації ресурсу.
«Кількість об'єктів на мапі далека від реального обсягу руйнувань (кількість зафіксованих випадків постійно збільшується — авт. примітка), але ми не ставимо за мету охопити всі-всі будинки та споруди, а обираємо найбільш наочні приклади. Наша мапа унікальна: на відміну від інших подібних ресурсів, вона містить фото споруди до “денацифікації”», — розповів голова правління ГО «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик.
«Карта Руйнувань» орієнтована, перш за все, на закордонних користувачів, зауважили в «Антикорупційному штабі».
«Фото зруйнованого будинку, в якому обірвалося чиєсь життя, краще будь-яких статистичних даних може заохотити людей переказати кошти на підтримку України», — пояснили в ГО.
У перспективі, повідомили в ГО, світлини з мапи будуть використані у Гаазі як доказ військових злочинів Росії в Україні. Після закінчення війни «Карту Руйнувань» планують об'єднати з «Картою Ремонтів» — іншим сервісом, розробленим «Антикорупційним штабом».
Збір доказів та руйнувань здійснювали спільними зусиллями з KSE Institute, «Трансперенсі Інтернешнл Україна», «Центр економічної стратегії», «Інститут аналітики та адвокації», «Прозорро.Продажі» та іншими об’єднаннями. Аналітики шукають і вносять світлини зруйнованих або пошкоджених цивільних об'єктів — будинків, шкіл, церков, стадіонів тощо — із зазначенням точної адреси та координат.
Як додати об’єкт на мапу
Щоб додати пропозицію для карти з руйнуваннями, потрібно виконати такі дії:
Як повідомлялося раніше, 20 червня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України створила Telegram-чатбот, що має на меті інформування людей щодо телекомунікацій та кіберзахисту.