Карантин у Польщі: пацієнтів з коронавірусом контролюють через обов’язкові селфі
23 березня 2020
23.03.2020

У Польщі запустили мобільний додаток, за допомогою якого пацієнти з коронавірусом на карантині мають робити обов’язкові селфі для підтвердження, що вони перебувають у приміщенні. Профілі для користувачів польська влада створює у додатку “Домашній карантин” автоматично, повідомляється на сайті міністерства цифризації Польщі.

Зазначається, що користуватися додатком мають ті, хто повернувся до країни з-за кордону і перебуває на 14-денному карантині. Додаток підключено до бази даних номерів людей, яким необхідно пройти карантин.

“Швидша комунікація з соціальними службами та кращий догляд за людьми, які перебувають на карантині — це головна мета додатку “Домашній карантин”. Як ми вже згадували, працівники міліції допомагають перевіряти дотримання ізоляції. Під час карантину вони можуть відвідувати вас у будь-який час. Якщо ви хочете полегшити їх роботу, завантажте додаток. Додаток є безкоштовним, безпечним і доступним у Google Play та App Store”, — повідомляє пресслужба міністерства.

додаток "Домашній карантин", фото gov.pl

Міністр з цифрових питань Марек Загорський зазначив, що до створення додатку були залучені експерти у цифровій сфері.

Ті, хто перебувають на карантині і користуються додатком, щодня отримуватимуть смс-сповіщення з нагадуванням робити декілька селфі на день. Якщо користувач не зробить фото, це може бути сигналом поліції про недотримання карантину.

“Дані людей, які отримуватиме міністерство не будуть збиратися та зберігатись без потреби”, — запевнив міністр.

Раніше влада Ізраїлю дозволила Агентству безпеки країни стежити за всіма громадянами через їхні смартфони. Таким чином Ізраїль планує контролювати дотримання карантину, введеного через поширення коронавірусу. Прем’єр-міністр країни Беньямін Нетаньягу підтримав такі контртерористичні заходи.