Каліфорнія обмежує передачу чутливих медичних даних іншим штатам
4 жовтня 2022
4.10.2022

Губернатор Каліфорнії підписав закон, який забороняє технологічним компаніям передавати чутливі медичні та персональні дані органам влади за межами штату. Це означає, що техногіганти, головні офіси більшості яких розміщені якраз у Каліфорнії, не передаватимуть на запити судів дані тих, хто шукає можливість перервати вагітність.

Про це повідомляє CNN.

У законі, що був підписаний губернатором Гевіном Ньюсомом, йдеться про заборону компаніям Каліфорнії надавати геолокаційні дані, історію пошуку та іншу особисту інформацію у відповідь на запити за межами штату. Ці дані можуть бути передані виключно разом із підтвердженням про те, що докази ніяким чином не стосуються звинувачень у перериванні вагітності.

Закон також забороняє компаніям з Каліфорнії виконувати запити правоохоронних органів за межами штату, пов’язані з перериванням вагітності, в тому числі щодо прослуховування телефонних розмов. Новий закон також забороняє ордери на обшук

Це приклад того, як Каліфорнія використовує свій статус штату, в юрисдикції якого працюють найбільші технологічні компанії світу, щоб впливати на політику в національному масштабі.

«Каліфорнія встановлює національний стандарт конфіденційності», — заявила сенаторка штату Ребекка Бауер-Кахан та авторка цього закону, який ще назвали закон AB 1242.

Водночас новий закон Каліфорнії може поставити бізнес у складне становище, техногігантам доведеться обирати сторону, в результаті чого вони зіткнутися з потенційними юридичними наслідками, незалежно від обраної позиції.

Компанії, які порушать AB 1242, можуть бути притягнуті до відповідальності генеральним прокурором Каліфорнії. Але якщо вони дотримуватимуться AB 1242, вони також можуть зіткнутися з судовим позовом у інших штатах, в яких діють інші норми стосовно переривання вагітності.

Адам Шварц, старший юрист громадської організації Electronic Frontier Foundation, що опікується цифровими правами, сказав: «Ми будемо бачити більше подібних ситуацій, коли бізнес одночасно стикається з судовим процесом від одного штату, якай наказує розкривати медичні та персональні дані, пов’язані з перериванням вагітності, і блокуючим статутом від іншого штату, який виступає за вибір, яка забороняє їй оприлюднення тих самих даних». Також Шварц додав: «Це важлива нова сфера, це змагання між юридичним процесом проти вибору та законами про блокування вибору, і це питання, яке може вирішуватися у судах до вищих юрисдикцій».

Раніше «Інтернет свобода» розповідала про те, що Каліфорнія наближається до остаточного прийняття законопроекту про безпеку дітей в Інтернеті