Каліфорнія наближається до остаточного прийняття законопроекту про безпеку дітей в Інтернеті
16 вересня 2022
16.09.2022

Каліфорнія запровадить новий підхід до захисту дітей в Інтернеті після того, як губернатор Гевін Ньюсом підписав законопроект Children’s Online Safety Bill. Цей законодавчий акт серйозно змінить роботу онлайн-сервісів з неповнолітніми користувачами. Про це повідомляє The New York Times

Незважаючи на серйозний спротив технологічної індустрії, наприкінці серпня законодавчий орган штату одноголосно схвалив цей законопроект. Це перший закон у США, який встановлює серйозні обмеження щодо роботи з користувачами віком до 18 років.

Серед положень цього закону окреме місце займають обмеження ризиків, які можуть виникнути при використанні онлайн-сервісів, до прикладу, заборона незнайомцям спілкуватися один з одним. Окремо зазначається, що онлайн-сервіси повинні увімкнути найбільш жорсткі параметри конфіденційності за умовчанням для дітей.

Каліфорнійський захід може застосовуватися до широкого спектру популярних цифрових продуктів, якими, ймовірно, будуть користуватися люди до 18 років: соціальні мережі, ігрові платформи, іграшки з підключенням до інтернету, голосові помічники та цифрові навчальні інструменти для шкіл. Проте цей закон може вплинути на дітей, що проживають за межами штату і спонукати деякі служби запровадити зміни по всій країні.

Під час обговорення цього законопроекту деякі компанії вимагали від законодавців Каліфорнії звузити визначення «дитини» в законопроекті до особи віком до 16 років, а не до неповнолітнього віком до 18 років. Водночас експерти з громадянських свобод стверджували, що цей закон також може мати згубні наслідки для дорослих. До прикладу, спроба проаналізувати свою аудиторію та виділити неповнолітніх може вилитись у вимогу від усіх користувачів надавати конфіденційну особисту інформацію компаніям-власникам сервісів.

Як повідомлялося раніше, Ірландська комісія із захисту даних після трирічного розслідування оштрафувала соцмережу Instagram за $402 млн за порушення правил щодо збереження даних неповнолітніх підлітків з ЄС.