Кабмін остаточно виключив НКРЗІ з органів ліцензування
18 червня 2019
18.06.2019

Кабінет міністрів України виключив Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, з переліку органів ліцензування. Це означає остаточну відміну ліцензування діяльності у сфері телекомунікацій. Відповідне рішення уряд прийняв 12 червня 2019 року.

Як повідомляє БізнесЦензор з посиланням на Інтерфакс-Україна, відповідно до закону “Про ліцензування видів господарської діяльності” ліцензування у сфері мало втратити силу ще 1 січня 2018 року. Але НКРЗІ продовжувала видавати ліцензії пояснюючи це тим, що закон “Про телекомунікації” не узгоджений із законом “Про ліцензування”, а норми першого передбачають видачу ліцензій операторам та провайдерам телекомунікацій.

Рішення Кабміну набуде чинності через три місяці з моменту публікації постанови. Крім виключення НКРЗІ з органів ліцензування, постанова передбачає припинення дії іншої постанови (КМУ №773 від 16 червня 2014 року), яка визначала розмір і порядок зарахування плати за видачу ліцензії, дублікату, копії ліцензії, переоформлення та продовження терміну дії ліцензії.

Кабмін також рекомендував НКРЗІ привести свої рішення у відповідність з вимогами закону “Про ліцензування видів господарської діяльності”.

Прийняття цього рішення забезпечить виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС та імплементацію положень Директиви № 2002/20/ЄС від 7 березня 2002 року в частині скасування ліцензій у сфері телекомунікацій.

Постанова, яку підтримав Кабмін, розроблена Міністерством економічного розвитку та торгівлі спільно з Офісом ефективного регулювання (BRDO).

“Лише за 2018 рік компанії сплатили близько 13,5 млн грн за ліцензії на види діяльності, ліцензування яких взагалі не передбачено Законом. Окрім того, це ще й суттєві витрати часу на оформлення документів і бюрократичні процедури для підприємців”, – йдеться у повідомленні BRDO.

Нагадаємо, 14 травня 2019 року Петро Порошенко перепризначив Олександра Животовського головою Національної комісії з питань регулювання зв’язку та інформації. Ключовими завданнями на наступні 6 років Олександр Животовський назвав поліпшення якості зв’язку, впровадження нових технологій та реформування галузі. Голова НКРЗІ зазначив, що вже цього року необхідно дати можливість операторам запроваджувати нові технології (3/4G) у «низьких» частотах 800/900 МГц. Восени Уряду буде подано проект змін до двох базових постанов – про план радіочастотний ресурс та про вартість ліцензій.