Ізоляція триває: у Росії заблокували доступ до Facebook та Twitter
5 березня 2022
5.03.2022

4 березня Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій заблокувала у Росії доступ до соцмереж Facebook та Twitter.

Офіційна причина блокування

Причиною блокування Facebook Роскомнагляд назвав «дискримінацію російських ЗМІ» — нібито 26 таких випадків із жовтня 2020 року.

З початку війни Росії проти України Facebook обмежив доступ до сторінок телеканалу «Звезда», РІА Новости, Sputnik, Russia Today, Лента.ру та Газета.ру.

Доступ до Twitter регулятор обмежив за вимогою Генпрокуратури згідно зі статтею про поширення незаконної інформації.

«У Росії заборонили Twitter і Facebook. Забагато кадрів убитих російських солдатів і знищених російських танків в Україні»,прокоментували WorldOnAlert.

Реакція Meta та якими платформами соцмережами ще можуть користуватися росіяни

Влада Росії своїм рішенням заблокувати у країні соцмережу Facebook залишить мільйони росіян без надійної інформації та можливості висловити свою думку, зауважив керівник глобальних відносин компанії Meta, яка є власником компанії Facebook, Нік Клегг у Twitter.

За словами Ніка Клегга, компанія і надалі буде робити все, що від неї залежить, щоб відновити свої послуги і надати людям можливість спілкуватися.

На території РФ поки що офіційно не заблоковані YouTube та Instagram, проте вони або не працюють, або працюють з обмеженнями.

Як повідомлялося раніше, представники громадянського суспільства та приватного сектору України звернулись до американської компанії Cloudflare з вимогою припинити обслуговувати сайти російської доменної зони до завершення війни.