Іранські журналісти страждають від атак провладних хакерів
7 грудня 2022
7.12.2022

Понад 20 журналістів з Ірану стали жертвами атак хакерів, пов’язаних з урядом Ірану.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на правозахисні організації Human Rights Watch та Amnesty International.

В результаті цих атак хакери отримали доступ до електронної пошти, списку контактів та намагались через інструмент Google Takeout завантажити повний архів повідомлень й даних Google-акаунта однієї із жертв.

Основним вектором атак було фішингове повідомлення, яке надсилалось через месенджер WhatsApp. Воно вело жертв на підробну сторінку входу, через яку зловмисники намагалися викрасти імена, паролі та коди аутентифікації своїх жертв. Серед жертв були неназваний кореспондент американської газети та борчиня за права жінок.

Хакерські атаки відбулися на фоні широкомасштабних протестів в Ірані після смерті молодої жінки Махси Аміні, затриманої за порушення вимог щодо носіння хіджабу.

Коментуючи ці хакерські атаки, Абір Ґаттас, директор з інформаційної безпеки Human Rights Watch, заявив, що «Іранські хакери, що підтримуються державою, використовують складну соціальну інженерію та тактику агрегації облікових даних для отримання доступу до конфіденційної інформації своїх потенційних жертв. Серед них – громадські активісти та представники правозахисних організацій, які працюють на Близькому Сході».

Коментуючи ці атаки, автори звіту з Human Rights Watch розкритикували компанію Google за недостатній рівень захисту даних своїх користувачів.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала про те, що влада Ірану планує використовувати інструменти розпізнавання для пошуку жінок без хіджабів