Іран заблокував сайт Starlink після спроб Ілона Маска організувати інтернет-доступ у країні
28 вересня 2022
28.09.2022

Ілон Маск ще минулого тижня, отримавши дозвіл від американського уряду, активував Starlink, щоб забезпечити доступ жителів Ірану до інтернету. Менше як за добу після цього в країні заблокували доступ до сайту Starlink.

Про це повідомляє Liga.

Ілон Маск пообіцяв, що його супутниковий інтернет Starlink почне працювати в Ірані. Цю обіцянку було озвучено після того, як у країні на фоні масових протестів почали спостерігатися проблеми з доступом до інтернету. Держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив про видачу генеральної ліцензії Маску на надання іранському народу доступу в інтернет. Він пояснив це необхідністю забезпечити «більш повний доступ до цифрових комунікацій для протидії цензурі іранського уряду». Влада Ірану повідомила, що розцінює ці дії як спробу порушення суверенітету.

Активація Starlink не означає автоматичний доступ до інтернету в країні. Для цього в Іран потрібно завезти термінали, причому влада не в захваті від організації такого обхідного доступу в інтернет.

Натомість дії Ілона Маска деякі аналітики розцінили як власний піар. Про це пише автор видання The Intercept_ Сем Білл, який пояснив, що однієї активації супутника недостатньо для повноцінної роботи інтернету. Вона можлива лише за наявності достатньої кількості терміналів – супутникових тарілок. Сем Білл додає, що схожа проблема виникла в Україні після початку російського вторгнення. Проте там урядові установи США багато допомагали у доставці необхідного обладнання для забезпечення зв’язку.

Як повідомлялося раніше, минулого тижня влада Ірану обмежила доступ до інтернету на фоні масових протестів