iOS 15 дозволяє оминути блокування заборонених в Україні сайтів
10 червня 2021
10.06.2021

Оновлення операційної системи iOS 15 містить вбудовану функцію iCloud+ Private Relay, яка дозволяє відкривати заборонені в Україні сайти без використання додаткових програм.

Про це стало відомо під час використання бета-версії iOS 15, яка доступна на сайті Apple.

Функція Private Relay частина підписки iCloud+. Її називають «VPN від Apple». Сервіс насамперед передбачає забезпечення повної конфіденційності користувачів. Private Relay приховує IP-адресу, місцезнаходження й активність перегляду користувачів. Проте для українських користувачів така функція надасть доступ без використання додаткових програм VPN до російських ресурсів, які в Україні перебувають під забороною з 15 травня 2017 року. Наприклад, без використання додаткових застосунків відкривається головна сторінка російського пошуковика «Яндекс».

Як повідомляють Reuters, Private Relay не буде працювати у 10 країнах: Китаї, Білорусі, Колумбії, Єгипті, Казахстані, Саудівській Аравії, Південній Африці, Туркменістані, Уганді та Філіппінах.

Зокрема у Китаї Private Relay не буде працювати через його головну функцію зменшувати кількість інформації про поведінку користувача в режимі вебперегляду, що має на меті зменшити їх відстеження з боку рекламодавців та інших третіх сторін. А регулювання інтернет-простору у Китаї правлячою комуністичною партією передбачає широку систему спостереження, щоб пильно стежити за тим, як громадяни використовують серйозно контрольований інтернет.

Функція Private Relay від Apple суперечить таким нормам держави, адже працюватиме за схемою: спочатку вебтрафік надсилатиметься на сервер, що підтримується Apple, де він позбавлятиметься частини інформації, яка називається IP-адресою. Потім Apple направлятиме трафік на другий сервер, який підтримується стороннім оператором, який призначає користувачеві тимчасову IP-адресу та направляє трафік на веб-сайт призначення.

За словами Apple, використання сторонніх учасників у другому етапі ретрансляційної системи є навмисним, щоб навіть Apple не знав ідентифікацію користувача та веб-сайт, який користувач відвідує.

Оновлення компанія Apple презентувала 7 червня під час конференції WWDC-2021. Воно вийде восени 2021 року.

Як повідомлялося раніше, шведський виробник телекомунікаційного обладнання Ericsson відкрив перший в Україні демоцентр 5G. Він розташований у київському офісі компанії та є «тестовою лабораторією».