Інтерньюз-Україна спільно із медіаюристами розробляє Індекс правового регулювання відносин онлайн
16 січня 2020
16.01.2020

Громадська організація «Інтерньюз-Україна» спільно з медіаюристами працює над розробкою Індексу правового регулювання відносин онлайн, який допоможе оцінити якість запропонованих законопроектів за чітко визначеними критеріями, спираючись на засади прав людини. Про це 15 січня 2020 року під час обговорення «Що покаже Індекс регулювання інтернету для аналізу законодавства щодо онлайн-простору» розповів керівник програм нових медіа Інтерньюз-Україна Віталій Мороз.

“У нас є дві мети при створенні цього Індексу - це оцінка законодавчих ініціатив та створення певного guidelines для тих, хто пише законопроекти, за якими вони могли б себе перевірити”, – зазначила медіаюристка Антоніна Черевко.

Вона розповіла про загальну логіку методології Індексу, який наразі має 4 категорії запитань, кожна з яких має свою “вагу”. Питання у Індексі розподілені за наступними категоріями: «Вплив на права та свободи»; «Захист легітимного публічного інтересу»; «Вплив на якість та/або вартість надання послуги» та «Юридична техніка або якість правового тексту». Для аналізу за такою методологією відбиратимуться законопроекти на основі наступних критеріїв: високий потенційний вплив законопроекту на сферу, широкий розголос щодо нормативного акту в медіаспільноті та на запит експертів з робочої групи проекту.

Віталій Мороз зауважив, що в процесі розробки методології Інтерньюз-Україна провела ряд закритих зустрічей з експертним колом.

Медіаюрист “Платформи прав людини” Олександр Бурмагін зазначив, що для впливості Індексу та уникнення заангажованості, група експертів, які оцінюватимуть законодавчі ініціативи, має бути публічною.

Команда проєкту додала, що для відбору експертів будуть створені Terms of Reference (TOR). Експертам, відповідно до їх спеціалізації та професійних навичок, буде запропонована участь в опитуваннях.

Офіційна презентація методології Індексу відбудеться у лютому 2020 року.

Трансляція експертного обговорення методології Індекса доступна за посиланням.

Проект «Індекс регулювання Інтернету як інструмент адвокації для України» реалізується ГО «Інтерньюз-Україна» та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.