Інтерньюз-Україна проведе дослідження законопроєктів за Індексом регулювання онлайн-простору
21 січня 2020
21.01.2020

Громадська організація «Інтерньюз-Україна» проведе дослідження законопроєктів за Індексом регулювання онлайн-простору. Команда проєкту наразі працює над відбором експертів відповідно до Terms of Reference (TOR).

Інтерньюз-Україна шукає експертів-юристів з метою проведення дослідження щодо регулювання онлайн-простору. Це дослідження є запланованою частиною реалізації проекту «Індекс регулювання Інтернету як інструмент адвокації для України», який реалізується ГО «Інтерньюз-Україна» та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

У процесі реалізації проекту була розроблена методологія та будуть проведені перші два дослідження щодо Індексу регулювання онлайн простору (Індекс регулювання інтернету). Цей Terms of Reference (TOR) має визначити необхідні та достатні критерії для підбору експертів-юристів для участі у двох дослідженнях в рамках реалізації проекту.

Ціль: визначити критерії набору та завдання для експертів з проведення дослідження. Обрані експерти мають надати кваліфіковані консультаційні послуги з оцінки двох проектів законодавчих ініціатив, що стосуються функціонування онлайн-простору в Україні. Кожен з експертів у рамках дослідження буде відповідальний за надання кількісних та змістовних відповідей на дві анкети дослідження відповідно до методології, розробленої основною командою проекту (core project team). Ці відповіді надалі будуть опрацьовані разом з відповідями інших 15-20 експертів й проаналізовані основною командою проекту.

Завдання для експерта
Тривалість надання експертних послуг охоплює період впродовж січня-лютого 2020 року.

Об’єм: ретельне заповнення анкети у процесі дослідження та оцінки двох проектів нормативних актів відповідно до наданої методології; кожне дослідження стосуватиметься одного законопроекту, що, у разі прийняття, впливатиме на регулювання онлайн простору:

  • ознайомитися з методологією та відповідною анкетою, яка складається з 31 запитання;
  • ознайомитися із законопроектом, що оцінюється під час дослідження (експерту буде наданий доступ до тексту законопроекту);
  • надати відповіді на запитання анкети;
  • надати розгорнуті відповіді на запитання анкети там, де відповідно є запит на обґрунтування відповідей;
  • надіслати заповнену анкету команді проекту

Вимоги до кандидатів

  • Ґрунтовний професійний досвід у сфері розроблення, оцінки та\або правового аналізу проектів нормативно-правових актів;
  • Досвід роботи в медійній чи IT-галузі мінімум три роки;
  • Вища освіта у сфері права (бажано зі спеціалізацією у темах медіа права та\або IT) або (для представників IT спільноти) відповідна вища освіта та ґрунтовний досвід роботи з оцінки або долучення до розробки проектів нормативно-правових актів;
  • Відсутність конфлікту інтересів, пов'язаного із реалізацією завдань проекту

Застереження щодо конфлікту інтересів: Експерт, який\яка входив\входила до складу робочої групи з розробки проекту нормативно-правового акту, не може бути залученим\залученою до проведення дослідження та оцінки данного нормативно-правового акту.

Контактна особа: менеджер проєкту Катерина Куницька, kkunytska@internews.ua

Офіційна презентація методології Індексу відбудеться у лютому 2020 року.

Більше про обговорення методології індексу читайте на нашому сайті.