Про повідомляє ІМІ з посиланням на звіт Freedom House.
«Стан свободи інтернету в Україні покращився [минулого року у рейтингу свободи інтернету Україна посіла 61 місце] через відсутність спрямованих обмежень доступу до мережі та меншу кількість повідомлень про випадки ув’язнення користувачів, захищених стандартами прав людини. Проте цензура залишається негативним трендом онлайн середовища», — йдеться у звіті.
Дослідники зокрема звертають увагу на блокування сайтів проросійських медіа указом президента Володимира Зеленського та «блокування онлайн-ресурсів судами за “порушення прав інтелектуальної власності”», а також на законопроєкти, які дозволяють державі обмежувати доступ до інтернету й втручатись у приватні комунікації у випадках «терористичних загроз, надзвичайного та військового станів і операцій розвідки».
Звіт також зафіксував глобальний спад рівня свободи інтернету в світі, який триває 11-й рік поспіль.
Найгіршим середовищем для свободи інтернету сьомий рік поспіль вважається Китай.
Найбільші погіршення рівня свободи інтернету були зафіксовані в М'янмі, Білорусі та Уганді, де державна влада вжила суворих обмежувальних заходів на тлі виборчої та конституційної кризи.
«Для протистояння цифровому авторитаризму демократії повинні забезпечити, щоб нормативні акти дозволяли користувачам вільно висловлюватися, ділитись інформацією через кордони та притягати уповноважених до відповідальності», — йдеться у дослідженні.
Як повідомлялося раніше, 15 вересня Американська Асоціація Юристів Ініціатива з Верховенства Права (ABA ROLI) в Україні спільно з Лабораторією цифрової безпеки представили звіт «Інтернет-cвобода в Україні 2020: дотримання прав людини та основоположних свобод в Інтернеті».