Інтернет України залишається частково вільним, — звіт Freedom House за 2021 рік
23 вересня 2021
23.09.2021

Україна посіла 62 зі 100 можливих місць (за шкалою 0 — найменш вільна країна, 100 — найвільніша) за рівнем свободи інтернету і залишається частково вільною у рейтингу міжнародної правозахисної організації Freedom House від 21 вересня 2021 року.

Про повідомляє ІМІ з посиланням на звіт Freedom House.

«Стан свободи інтернету в Україні покращився [минулого року у рейтингу свободи інтернету Україна посіла 61 місце] через відсутність спрямованих обмежень доступу до мережі та меншу кількість повідомлень про випадки ув’язнення користувачів, захищених стандартами прав людини. Проте цензура залишається негативним трендом онлайн середовища», — йдеться у звіті.

Дослідники зокрема звертають увагу на блокування сайтів проросійських медіа указом президента Володимира Зеленського та «блокування онлайн-ресурсів судами за “порушення прав інтелектуальної власності”», а також на законопроєкти, які дозволяють державі обмежувати доступ до інтернету й втручатись у приватні комунікації у випадках «терористичних загроз, надзвичайного та військового станів і операцій розвідки».

Джерело: Freedom House

Звіт також зафіксував глобальний спад рівня свободи інтернету в світі, який триває 11-й рік поспіль.

Джерело: Freedom House

Найгіршим середовищем для свободи інтернету сьомий рік поспіль вважається Китай.

Найбільші погіршення рівня свободи інтернету були зафіксовані в М'янмі, Білорусі та Уганді, де державна влада вжила суворих обмежувальних заходів на тлі виборчої та конституційної кризи.

«Для протистояння цифровому авторитаризму демократії повинні забезпечити, щоб нормативні акти дозволяли користувачам вільно висловлюватися, ділитись інформацією через кордони та притягати уповноважених до відповідальності», — йдеться у дослідженні.

Як повідомлялося раніше, 15 вересня Американська Асоціація Юристів Ініціатива з Верховенства Права (ABA ROLI) в Україні спільно з Лабораторією цифрової безпеки представили звіт «Інтернет-cвобода в Україні 2020: дотримання прав людини та основоположних свобод в Інтернеті».