«Інтернет-свобода в Україні 2020»: цієї середи відбудеться презентація звіту ABA ROLI
13 вересня 2021
13.09.2021

15 вересня Американська Асоціація Юристів Ініціатива з Верховенства Права (ABA ROLI) в Україні спільно з Лабораторією цифрової безпеки проведуть онлайн-презентацію звіту «Інтернет-cвобода в Україні 2020: дотримання прав людини та основоположних свобод в Інтернеті».

Про це йдеться у Facebook-дописі ABA ROLI та Лабораторії цифрової безпеки.

Під час події розглянуть законопроєкти парламенту стосовно цифрових прав громадян, запропонованих під час другого року роботи, зокрема зміни, що торкнуться регулювання онлайн-медіа та обмеження поширення контенту в мережі, захист персональних даних та авторського права, а також реформа СБУ та регулятора у сферах електронних комунікацій.

ABA ROLI та Лабораторія цифрової безпеки запропонують рекомендації щодо ініціатив, які стосуються таких тем:

  • Регулювання онлайн-медіа та платформ спільного доступу до інформації.
  • Блокування сайтів та/або контенту в мережі.
  • Доступ до Інтернету та електронні комунікації.
  • Захист персональних даних.
  • Приватність, стеження та кібербезпека.
  • Вимоги до контенту та питання відповідальності.
  • Авторське право та Інтернет.

«Цей Звіт створений задля започаткування традиції щорічного комплексного аналізу стану регулювання трикутника «держава – користувач – Інтернет-посередник» в Україні. ABA ROLI та Лабораторія цифрової безпеки спробували окреслити поточне регулювання правовідносин в українській мережі як вихідну точку для подальших досліджень, а також описати основні тренди регулювання протягом 2020 року», — йдеться в описі події.

Презентація триватиме з 10.00 до 13.00 на базі платформи Zoom. Для участі у заході необхідно зареєструватися за посиланням до 13 вересня. Детальна програма онлайн-заходу буде надіслана зареєстрованим учасникам разом із посиланням на Zoom 14 вересня.

Як повідомлялося раніше, у серпні 2021 року ГО «Інтерньюз-Україна» другий рік поспіль представила дослідження щодо регулювання онлайн-простору в Україні крізь призму аналізу резонансних законопроєктів, зокрема законодавчих ініціатив №5628 «Про захист персональних даних» та №3196-д «Про СБУ».