Instagram заблокував сторінку ведучої «Телебачення Торонто» Ярослави Кравченко
19 липня 2022
19.07.2022

17 липня соцмережа Instagram видалила обліковий запис ведучої «Телебачення Торонто» Ярослави Кравченко після перепосту допису, у якому пропонувалося називати росіян «росіянами».

Про це повідомляє Детектор Медіа.

Ярослава Кравченко розповіла виданню, що вночі розмістила на своїй сторінці текст @Liudmyla Gorova. Зранку акаунт ведучої заблокували.

Скріншот допису Ярослави Кравченко про блокування в Instagram

«Не “орки”, не “рycня”, не інші, милозвучніші слова. Рociяни. Сьогодні немовля у Вінниці вбили росіяни. Рociяни вбили людей в медичному центрі. Рociяни вбили сонячну дівчинку… Всі інші умовно зневажливі слова не несуть і половини того люто огидного змісту, що несе слово “рociянин”», — йшлося у публікації.

Видалення сторінки серед іншого ускладнило для Ярослави Кравченко волонтерську діяльність. В Instagram вона реалізує проєкт «Всі по 10», де люди щодня донатять по 10 грн і закривають різноманітні збори.

«Тобто, блокування ще й б'є по допомозі ЗСУ і переселенцям. Я встигла зробити сторінку проєкту, але вона набагато менша по охопленню, ніж моя особиста», — прокоментувала Ярослава Кравченко. За особистою сторінкою ведучої стежило більше 50 тисяч користувачів.

Напередодні блокування авторка отримала декілька попереджень від Instagram через «мову ворожнечі» за інші дописи. Штрафні санкції, що соцмережа наклала на акаунт, блокували можливість спільних дописів і ввімкнення реклами.

Власниця сторінки оскаржила рішення, але на швидкий результат не розраховує, оскільки «у Instagram дуже слабка підтримка», реакції якої «можна чекати місяцями».

Як повідомлялося раніше, магазин додатків для гаджетів Apple App Store вимагає видалити із застосунка української ІТ-компанії Alty «РКИН: трекер втрат окупанта» інформацію про втрати росіян у війні проти України.