Instagram заблокував сторінку свого CEO, повіривши фейковому некрологу
11 листопада 2021
11.11.2021

У вересні соцмережа Instagram заблокувала сторінку свого CEO Адама Моссері через фейковий некролог, який надіслав користувач @Syenrai. За словами представників платформи, сторінку швидко відновили.

Про це повідомляє Vice.

Акаунт Адама Моссері заблокували за допомогою функції «меморизації» облікового запису. Вона дозволяє користувачам повідомити про смерть власника акаунта, після чого Instagram блокує вхід в обліковий запис і припиняє можливість вносити будь-які зміни до контенту. Для підтвердження смерті необхідно надіслати Instagram свідоцтво чи новину про смерть або некролог користувача.

«Як і інші інтернет-сервіси, Instagram має онлайн-форми, які допомагають людям повідомляти про підозрілу активність або смерть друга чи члена сім’ї. На жаль, деякі люди зловживають цими формами, тому ми плануємо наймати слідчих та спеціалістів із кібербезпеки, щоб виявляти тактику шахраїв», — розповів представник Instagram та уточнив, що експерти перевіряють відповідність зображення, імені та дати народження поданих документів з обліковим записом.

За словами користувача @Syenrai, акаунти звичайних користувачів не відновлюють так швидко, як це зробили у випадку зі сторінкою Адамом Моссері — процес повернення профілю може зайняти до кількох тижнів.

@Syenrai наголосив на тому, що функцію можуть використовувати як спосіб «позбутися» певних людей онлайн. Деякі скамери пропонують це як окрему платну послугу, яка може коштувати від $60.

«Я володію простим методом, який полягає в тому, щоб просто знайти у мережі некролог людини, яка нещодавно пішла з життя. Після я відправляю запит на меморизацію сторінки жертви разом з будь-яким знайденим некрологом. Обробка запиту триває 1-2 дні», — пояснив скамер @Syenrai.

Як повідомлялося раніше, Meta заборонить використовувати «чутливу інформацію» для налаштування реклами у Facebook та Instagram.