Instagram випереджає Facebook за темпами росту в Україні — дослідження
22 липня 2020
22.07.2020

Соцмережа Instagram випереджає Facebook за темпами приросту проникнення у більшості областей України та за приростом кількості користувачів до 40 років. Наразі загальна аудиторія, яку охоплюють рекламні інструменти Facebook, 21 млн користувачів.

Такі висновки дослідження агентства Plusone.

В середньому український користувач робить 2 поширення, залишає 3 коментарі, 16 лайків та 20 разів клікає на рекламний допис у Facebook на місяць.

дані Plusone

За півроку українська аудиторія Instagram збільшилася на 1,5 млн користувачів і тепер складає 13 мільйонів, а аудиторія Facebook зросла на 1 млн, до 15 млн.

дані Plusone

За даними дослідження, Facebook найбільш популярний у Київській (57%), Львівській (44%) та Закарпатській (42%) областях, а Instagram досяг найвищого проникнення в Київській (49%), Одеській (39%) та Харківській (36%).

дані Plusone

Найактивніше Instagram користуються українці до 29 років, а Facebook — з 30. При чому серед 19-26-річних рівень проникнення у Instagram становить 100%, а подекуди і перевищує його. Автори дослідження пояснюють це тим, що молодь може мати декілька акаунтів у цій соцмережі, а також наявністю фейкових акаунтів.

В українському сегменті Facebook та Instagram переважає жіноча аудиторія в усіх вікових категоріях.

Абсолютна більшість користувачів Facebook використовує соціальну мережу з мобільних пристроїв, при цьому лише 600 тисяч українців заходять у соцмережу з декстопу. Серед користувачів Instagram в Україні, 11 млн відвідують платформу з Android-пристроїв, і 3,3 млн — з iOS-пристроїв.

Cеред сусідніх країн та великих європейських держав Україна залишається у трійці лідерів за проникненням Instagram. А за проникненням Facebook Україна випереджає Німеччину, Молдову, Білорусь та Росію.

дані Plusone

Дослідження проводилося на основі даних Державної служби статистики України, Facebook Ads Manager Facebook Audience Insights та Google Trends. Plusone брав до уваги дані рекламного кабінету Facebook щодо кількості українських користувачів без АР Крим, але з урахуванням мешканців Донецької та Луганської областей. Методологія обчислення кількості населення Держстату в Донецькій та Луганській областях не враховує реальної демографічної ситуації, тому у графіках, які потребують співвідношення з даними Держстату, ці регіони не враховані.

Нагадаємо, нещодавно були опубліковані дані за підсумками дворічного аудиту цивільних прав Facebook. Аудит показав, що техгіганти все більше залежать від впливу суспільства. Чому проводився аудит та які ключові висновки щодо цивільних прав Facebook, читайте у матеріалі.