Instagram планує зменшити «маніпуляції алгоритмами» та повернути хронологічну стрічку — Адам Моссері
9 грудня 2021
9.12.2021

Instagram планує повернути хронологічну стрічку. Таку заяву зробив CEO Instagram Адам Моссері під час його виступу у сенаті США.

Про це повідомляє TechCrunch.

На питання сенатської групи, чи вважає Адам Моссері, що споживачі повинні мати можливість користуватися додатком Instagram без «маніпуляції алгоритмами», виконавчий директор сказав, що підтримає надання людям можливості мати хронологічну стрічку. Потім він додав, що компанія зараз розробляє цей варіант.

«Ми віримо в більшу прозорість та підзвітність і віримо в більше контролю. Ось чому зараз ми працюємо над версією хронологічної стрічки, яку ми сподіваємося запустити наступного року», — сказав Адам Моссері.

Як Instagram намагається зменшити «маніпуляції алгоритмами»?

Під час виступу Адам Моссері зазначив, що Instagram вже кілька років експериментує з різними способами, щоб запропонувати користувачам більше контролю над їхньою стрічкою. Одна з ідей, яку вона публічно протестувала, називалася «Вибране», що давало змогу користувачам вибирати підгрупу людей, чиї облікові записи вони хотіли б бачити у верхній частині своєї стрічки.

Інша ідея, над якою працювала компанія, — це хронологічна версія Instagram. Адам Моссері зазначив, що нововедення планується на перший квартал наступного року.

Перехід Instagram на алгоритмічну стрічку у 2016 році був рішенням, яке викликало суперечки. Хоча фільтровані канали в той час стали нормою в соціальних мережах, оскільки вони покращували показники взаємодії, багато користувачів були незадоволені змінами.

У 2020 році компанія створила внутрішній прототип функції «Останні дописи», яка дозволила б користувачам бути в курсі останніх оновлень за допомогою спеціального розділу в додатку, але це не було повноцінним поверненням до першого типу стрічки.

Як повідомлялося раніше, cоціальна мережа Instagram проситиме зробити відеоселфі для ідентифікації особи з метою посилення боротьби з ботами.