Instagram отримав штраф в розмірі $402 млн за неправильне використання даних підлітків з ЄС
6 вересня 2022
6.09.2022

Ірландська комісія із захисту даних після трирічного розслідування оштрафувала соцмережу Instagram за $402 млн. Штраф було накладено за порушення правил щодо збереження даних неповнолітніх підлітків з ЄС.

Про це повідомляє The Verge.

Порушенням вважається той факт, що певний час акаунти підлітків у Instagram по замовчуванню були публічними. Так само в публічному доступі знаходились реєстраційні дані користувачів, в тому числі їх контактна інформація. Хоча ця установка по замовчуванню була змінена ще рік тому і всі акаунти підлітків, зареєстровані після липня 2021 року, по замовчуванню ставали приватними, це не стало аргументом для ірландської комісії із захисту даних (Data Protection Commission - DPC) – державного регулятора у сфері даних користувачів. Доступність таких даних порушує Загальний регламент захисту даних Євросоюзу (GDPR).

Це третій і найбільший штраф, який DPC накладав на продукти компанії Meta. Раніше штраф у розмірі 225 мільйонів євро (або $267 млн на той час) компанія отримала через те, що її месенджер WhatsApp не інформував належним чином громадян ЄС про те, як він збирав і використовував їхні дані, зокрема щодо того, як ці дані передаються у Meta. Також компанія отримувала штраф у розмірі 17 мільйонів євро (близько $18,6 млн) за проблеми з веденням записів про порушення безпеки у Facebook.

Представники Meta сказали, що планують оскаржити штраф. Ірландська комісія із захисту даних планує ще принаймні шість розслідувань діяльності Meta.

Як повідомлялося раніше, Meta Platforms погодилась сплатити штраф у розмірі $37,5 млн в рамках судового позову щодо порушення конфіденційності її користувачів.