Instagram на добу заблокував дописи з хештегом на згадку про жертв українського рейсу PS752
10 січня 2022
10.01.2022

Соцмережа Instagram заблокувала дописи з хештегом #IWillLightACandletoo (Я теж запалю свічку) на згадку про жертв українського рейсу PS752. Обмеження було знято через 24 години.

Про це повідомляє BBC.

За кілька днів до другої річниці збиття рейсу PS752 іранськими ракетами Асоціація сімей загиблих почала використовувати хештег #IWillLightACandletoo на знак солідарності. Сім’ї 176 жертв виявили, що повідомлення з хештегом #IWillLightACandletoo, а також його перська версія, не демонструвалися в Instagram іншим користувачам.

В автоматичній відповіді Instagram йшлося, що доступ до дописів був обмежений, оскільки «спільнота повідомила про певний контент, який може не відповідати правилам спільноти Instagram».

Блокування зняли майже через 24 години після того, як кілька активістів та медіаорганізацій безпосередньо звернулися до відповідальних осіб соцмереж Instagram та Meta.

Заклик Асоціації сімей загиблих розблокувати хештег #IWillLightACandleToo

«Це стало глибоким розчаруванням, у хештегах не було нічого образливого, але, на жаль, великі компанії, такі як Facebook [тепер Meta], легко збити з пантелику кіберарміями авторитарних режимів», — сказав речник асоціації Хамед Есмайліон, який через катастрофу втратив дружину та дочку.

У відповідь на запит ВВС представники компанії Meta зауважили, що заблокували хештег «помилково» та вибачилися за «будь-які спричинені незручності або непорозуміння».

За словами експерта з кібербезпеки Аміра Рашиді, вірогідно, що на хештег поскаржилися користувачі, пов’язані з Іраном. Системи алгоритмів Instagram, які не мають достатньо інформації щодо політики, вирішили його заборонити. На думку Аміра Рашиді, соціальним платформам, як-от Meta, необхідно співпрацювати з надійними організаціями свободи інтернету та людьми зі знанням політичного та культурного контексту кожної країни. Це зменшить ризики використання соцмереж як «інструменту придушення».

Рейс PS752 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» було збито двома ракетами після вильоту з Тегерану 8 січня 2020 року. Загинули 9 членів екіпажу та 167 пасажирів.

Іран поклав провину за катастрофу на людський фактор, заявивши, що підрозділ протиповітряної оборони помилково розпізнав літак Boeing 737-800 як американську ракету. Україна сприйняла результати іранського розслідування катастрофи як спосіб приховати правду.

Як повідомлялося раніше, Facebook помилково заблокував сторінку «Укртрансгазу». Сторінку компанії розблокували 26 листопада.