Ініціаторки флешмобу #ятобінедорогенька два роки потерпають від кібербулінгу
11 червня 2020
11.06.2020

Медіаекспертка Інституту масової інформації та співініціаторка флешмобу #ятобінедорогенька Ірина Земляна два роки потерпає від онлайн-булінгу. У коментарі Громадському, Ірина розповіла, що до цькування в мережі задіяні не лише кривдники, а й боти.

“Уся ця історія почалася тоді, коли у 2018 році напередодні 8 березня Петро Порошенко, тоді ще президент, давав пресконференцію і назвав журналістку Марину Баранівську — «дорогенька моя». І всі це обговорювали. Ми з моєю коліжанкою Лізою Кузьменко вирішили зробити футболки та запустити хештег #ятобінедорогенька. У нас їх було 4. Одну ми подарували самій Марині і ще одну — нашій подрузі. Ми сфоткалися в цих футболках, виставили це на своїх сторінках в соцмережах, написали, що сексизм неприпустимий. І — «панєслось»”, — розповіла Ірина.

Окрім меседжів, які поширювалися реальними користувачами чи ботами, було багато фотожаб та мемів, а також заголовків у проросійських медіа накшталт “проукраінскіє феміни виступілі протів Порошенка”.

“Два роки ми з Лізою потерпаємо від онлайн-булінгу через «ятобінедорогеньку». Залишилися вже найпереконаніші, справжні користувачі. Не боти. Варто зробити щось політикам, і нам це згадують”, — зазначає Ірина.

Рік тому 10 вересня 2019 року Ірина Земляна та Єлизавета Кузьменко, ініціаторки флешмобу #ятобінедорогенька, подали заяву в поліцію через цькування в інтернеті.

"Ми з Лізою (Кузьменко-ред.)вирішили написати заяву в кіберполіцію десь рік тому. Зібрали 50% усіх цих скрінів, дали посилання на всі ці пости та коменти і відправили. Там відповіли, що це не їхня компетенція, а поліції. А в поліції сказали, що це компетенція кіберполіції. І ніхто не знає, що із тим можна зробити"., — додала Ірина.