В Україні «занепокоєння продовжує зосереджуватися на маніпуляціях новинами, порушенні конфіденційності джерел, кібератаках та ексцесах у боротьбі з фейковими новинами». Негативний вплив також становить інформаційна війна з Росією, «серед яких блокування російських медіа та соціальних мереж, кібернасилля та судові справи».
«Україна має різнопланове інформаційне поле, а влада країни прийняла низку довгоочікуваних ще з революції 2014 року реформ, включно із законом про прозорість медіа. Проте ці досягнення хиткі. Вкрай необхідно послабити вплив олігархів на медіа, заохочувати незалежність редакцій та боротись з безкарністю злочинів проти журналістів», — зазначають у звіті.
Media Ownership Monitor виділили три основних групи проблем, які впливають на рівень свободи українських ЗМІ:
Країни з найвищим рівнем свободи слова у 2021 році стали Норвегія, Фінляндія, Швеція, Данія та Коста-Ріка, найнижчим — Еритрея, Північна Корея, Туркменістан, Китай і Джибуті.
Як повідомлялося раніше, в Україні створили Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики. Мета Центру – боротьба з дезінформацією і пропагандою та інформаційний захист в гібридній війні з Росією. Крім того, Центр «працюватиме над просвітництвом і комунікаційними проєктами».