Індекс цифрової якості життя: Україна поліпшила показники на 18 позицій
27 вересня 2021
27.09.2021

У щорічному рейтингу індексу цифрової якості життя (DQL) Україна піднялася на 18 позицій та посіла 47-е місце серед 110 країн.

Рейтинг України в індексі цифрової якості життя. Джерело: DQL

Україна продемонструвала високі показники за доступністю інтернету (28-е місце) і кібербезпеки (25-е). Проте отримала більш низькі результати в сфері електронного управління (61-е місце), електронної інфраструктури (42-е) та якості інтернету (68-е).

Оцінки показників України щодо цифрової якості життя. Джерело: DQL

У порівнянні з минулим роком, Україна поліпшила індекс доступності інтернету на 66%. За цим показником Україна випереджає Польщу.

У той же час якість інтернету в Україні знизилася на 22%.

Також Україна займає 18-е місце у світі за кількістю осіб, що користуються інтернетом. Так майже 93% всіх українців користуються інтернетом.

За показником кібербезпеки Україна займає 25-е місце у світі, випереджаючи Канаду, Люксембург і Південну Корею (одного з лідерів DQL).

Очолює рейтинг DQL Данія — другий рік поспіль, за нею йде Південна Корея, а третю сходинку посідає Фінляндія. Ізраїль і США замикають п'ятірку лідерів серед 110 оцінюваних країн.

Нижні сходинки рейтингу посіли Ефіопія, Камбоджа, Камерун, Гватемала і Ангола.

Рейтинг Digital Quality of Life Index (DQL) щороку укладає компанія Surfshark і оцінює країни за п'ятьма ключовими принципами цифрового благополуччя.

Як повідомлялося раніше, Україна посіла 62 зі 100 можливих місць (за шкалою 0 — найменш вільна країна, 100 — найвільніша) за рівнем свободи інтернету і залишається частково вільною у рейтингу міжнародної правозахисної організації Freedom House від 21 вересня 2021 року.

Раніше Україна посіла 77 із 224 місць у світовому рейтингу швидкості інтернету від агентства cable.co.uk. Це на 15 позицій вище, ніж минулого року — у 2020 країна займала 92 місце.