Ілон Маск пообіцяв, що Twitter дотримуватиметься нових законів ЄС щодо контенту
3 листопада 2022
3.11.2022

Під час спілкування з Тьєррі Бретоном, єврокомісаром ЄС з внутрішніх ринків, Ілон Маск пообіцяв, що після завершення угоди по купівлі Twitter сервіс дотримуватиметься всіх нових законів ЄС.

Про це повідомляє Reuters.

Ілон Маск запевнив Європейську комісію, що Twitter дотримуватиметься жорстких європейських правил контролю за незаконним онлайн-контентом після того, як він остаточно оформить угоду по купівлі сервісу мікроблогів. Мова йде про Закон про цифрові послуги – Digital Service Act, який передбачає запровадження великих штрафів у випадку, якщо соціальні платформи допускають поширення фейкового чи іншого незаконного контенту.

Найближчим часом Ілон Маск зустрінеться з Тьєррі Бретоном, єврокомісаром ЄС з внутрішніх ринків, для подальшого обговорення роботи Twitter у ЄС. Єврочиновник написав у своєму Twitter: «У Європі птах літатиме за нашими правилами».

Нові європейські закони, які регулюватимуть діяльність технологічних гігантів, передбачають більш жорсткий контроль за діяльністю монополістів. Ці компанії-гейткіпери повинні мати більше модераторів та забезпечувати оперативну боротьбу з незаконним контентом. Якщо вони не дотримуватимуться цих вимог, вони отримують досить серйозні штрафи – до 6% річного обороту за порушення Закону про цифрові послуги.

Заяви Ілона Маска під час спілкування з Тьєррі Бретоном протирічать його попереднім думкам про послаблення модерування контенту у Twitter. Серед ідей, які висловлював Маск, були заяви про повернення на платформу Дональда Трампа, відомого поширенням фейків та контенту з мовою ненависті, через що його було заблоковано на сайті.

Як повідомлялося раніше, через декілька годин після покупки Ілоном Маском соціальної платформи Twitter на сайті активізувалися атаки тролів, що поширюють расистський контент.