Хейтери та прихильники теорій змови повернулися у Twitter
14 березня 2023
14.03.2023

У Twitter спостерігається нашестя сотень облікових записів, які поширюють образи або дезінформацію.

Про це повідомляє BBC.

Проблеми з модерацією контенту в соцмережі Twitter одночасно відкрили шлюз для російської пропаганди й посприяли поширенню мови ненависті та фейків на платформі. Згідно з результатами дослідження BBC Monitoring, власники облікових записів, які раніше зазнали блокування за поширення дезінформації, забороненого контенту та мови ворожнечі, змогли не лише відновити свої облікові записи, але й продовжують поширювати граничний контент.

Дослідники проаналізували понад тисячу облікових записів на платформі Twitter, переважно, тих, які були відновлені придбання компанії Ілоном Маском. Вони аналізували лише профілі з понад 10 тисячами підписників. Ці акаунти розміщували контент, що порушує правила платформи та права людини в цілому.

Зокрема, серед 190 облікових записів, проаналізованих дослідниками, були виявлені пропагандистські матеріали, що пропагують насильство та ненависть, включаючи зображення зґвалтувань. Також на платформі ширяться образи жінок та представників ЛГБТ-спільноти. Крім того, було виявлено невелику кількість облікових записів, які містять малюнки, що демонструють сексуальну експлуатацію дітей.

Понад 270 облікових записів займалися відверним поширенням дезінформації, пов'язаної з темами виборів та вакцинації від Covid-19.

У своїх правилах Twitter забороняє поширення інформації про насильство, погрози на расовій, гендерній, сексуальній основі та інший контент, який має на меті дегуманізувати, принизити або посилити негативні або шкідливі стереотипи. Окрім того, платформа має «нульову толерантність» до будь-яких матеріалів, що містять або пропагують сексуальну експлуатацію дітей.

За результатами аналізу, з понад тисячі згадуваних облікових записів, що були відновлені нещодавно, лише біля десяти були повторно заблоковані. Хоча більшість відновлених профілів не поширювали відверту дезінформацію, така амністія для деяких користувачів стала можливістю продовжити заборонену поведінку.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала, що Twitter розпустив Раду безпеки та довіри.