Happy New Year online: як відсвяткувати Новий рік в умовах карантину?
29 грудня 2021
29.12.2021

А де ви плануєте святкувати Новий Рік? У Zoom, Skype чи Google Meets? Це могло би бути анекдотом, якби не було реальністю 2020-го року. Якщо карантин чи свідома самоізоляція застали вас вдома, це ще не привід засмучуватися. Інтернет Свобода протестила усі можливі варіанти та онлайн-інструменти для створення сучасної новорічної digital-вечірки.

Місце зустрічі змінити не можна… чи все-таки можна?

Zoom. Той самий Zoom, який відтепер у багатьох асоціюється з уроками, парами та роботою. А як щодо того, аби додати до нього трішки новорічного настрою? Наприклад, його функціонал дає змогу підібрати гарну картинку на фон позаду, а ще додати новорічну музику. Проте варто врахувати, що для вечірки доведеться отримати доступ до платної версії. Безкоштовна версія хоч і дає змогу зібрати до 100 людей в одній конференції, але має ліміт лише у 40 хвилин. Вартість платних версій коливається від 150$ до 350$ на рік. Та на період новорічних свят з 30 грудня до 2 січня користуватися сервісом групових відеоконференцій можна буде без обмежень.

Skype. Платформа для відеодзвінків від Microsoft. Відеовиклики проходять у форматі HD, що просто неймовірний бонус для якісного запису відео. Адже тут, як і в Zoom, ви зможете легко записати відео вашої новорічної вечірки. Але пам’ятайте: якщо ви починаєте запис виклику, то усі користувачі будуть про це сповіщені, тож ніяких сюрпризів. Максимальна тривалість запису викликів – 24 години, а зберігатиметься він у чаті протягом 30 днів. За цей час ви зможете завантажити та зберегти запис на ваш пристрій. Серед недоліків зважте на кількість запрошених «гостей», адже Skype дає змогу безкоштовно організувати конференцію лише для 50 учасників.

Google Meets або Microsoft Teams. Тут уже вибір за вами!Обидві платформи нададують можливість змінити фон. Також врахуйте, що у Microsoft Teams безкоштовно можна отримати ліміт лише у 60 хвилин та організувати зустріч не більше 100 осіб. Але є бонус на час пандемії COVID-19 Microsoft продовжив тривалість наради до 24 годин та збільшив кількість учасників до 300. Натомість безкоштовна версія Google Meets досі має можливість лише 1 години спілкування та максимальної кількості учасників — 100, проте за 8$ на місяць кількість годин можна збільшити до 300, а учасників — до 150.

Соціальні мережі та месенджери (Viber, Facebook Messenger Rooms, Instagram). Функціонал соціальних мереж та месенджерів також надає великі можливості як для дзвінків для двох, так і для великого колективу. Усе, що потрібно для цього, — створити групу, додати друзів, колег чи рідних та святкувати. Та варто врахувати: Viber надає можливість на спілкування групі до 20 учасників, Facebook Messenger Rooms — до 50 (а ще для цього не потрібно мати обов’язково Facebook-акаунт, лінк можна надіслати як через Messenger, Facebook, так і через Instagram або WhatsApp та приєднатися за ним до святкування). Instagram так само надає змогу долучитися одразу 50 учасникам (але поки що це можливо лише з використанням смартфону!).

Яку б платформу ви не обрали, головне не забудьте зробити фото! Навіть якщо цього не передбачено у функціоналі програми, скріншот завжди допоможе закарбувати щасливі моменти до пам’яті вашого ноутбука або смартфона! А також усі платформи оснащені функціоналом share screen, тож ви легко зможете одразу поділитися цими пам’ятними моментами з усіма!

А як щодо розваг?

Kahoot. Платформа для онлайн-квізів, тестів та опитувань. Ви можете вибрати уже готові тести з величезного архіву відповідно до ваших вподобань або створити власні. Усе, що вам потрібно для гри — це смартфон та ноутбук. Один учасник за допомогою функції share screen на своєму ноутбуці відкриває гру, де з’явиться пін до гри. Вам залишається лише на смартфоні зайти за цим лінком та вести запропонований пін. Тепер ви у грі! На екрані ноутбука з’являтимуться питання та варіанти відповідей. Обирайте правильну та фіксуйте її у своєму смартфоні, натиснувши на квадратик того кольору, що відповідає вашій відповіді. Screenshot

Мафія. Місто засинає і прокидається мафія… Тепер, щоб зіграти в цю гру, можна скористатися ботом в Telegram. Кількість учасників від 4 до 22. Реєструємося, а бот, що модерує цю гру, автоматично підбере для вас роль «мафії», «доктора», «комісара», «мирного жителя» тощо. Як і в класичній «Мафії», мирні жителі сплять, мафія обирає кого вбити, а доктор з комісаром — кого вилікувати та перевірити. Усі результати автоматично завантажуються в чат. Гра триватиме, допоки мирні не викриють мафію, або кількість мафії зрівняється до кількості мирних жителів. Screenshot

Jeopardylabs. Ще одна онлайн платформа для гри-квізу. Один учасник відкриває на своєму ноутбуці гру та ділиться екраном з іншими. Дуже проста у використанні: оберіть цікаву тему з запропонованих або створіть власний квіз, вкажіть кількість команд та починайте гру. Учасники команди обирають тему та «ціну» питання (скільки очок отримають за правильну відповідь). Відкривайте обране питання і шукайте правильну відповідь разом зі своєю командою. Озвучуйте її, натискайте на пробіл та перевіряйте правильність відповіді. Якщо правильно, натискайте плюсик біля назви своєї команди і автоматично отримайте виграну кількість очок за питання, якщо ж ні, то, на жаль, доведеться втратити таку саму кількість очок, натиснувши мінус.
Screenshot

Detective riddles. YouTube теж можна використати для розваг під час онлайн вечірки. Введіть пошуковий запит «detective riddles», оберіть цікаві для вас детективні історії-загадки, поділіться своїм екраном з іншими та розплутуйте детективні історії разом з вашими друзями. Screenshot

А ще повноцінно користуючись усім запропонованим функціоналом платформи, на якій плануєте провести digital-вечірку, можна легко адаптувати будь-яку відому вам гру! Головне креативність!

Подарунки, а як же подарунки?!

GiftHubBot. Український Telegram-бот допоможе вам виборати, що подарувати друзям, колегам та рідним. Усього 15 коротких питань підкажуть вам 50 варіантів для подарунку. Оберіть адресата подарунку, додайте трішки інформації про його/її хобі та вподобання, скільки готові витратити і вирушайте на пошуки в онлайн магазини. Screenshot

Але поки телепортацію ще не винайшли (ми перевіряли), то пошта і кур’єр у ролі Миколая теж зійдуть! Але якщо дійсно хочете digital New Year — даруйте квитки або сертифікати. Їх точно легко можна телепортувати за допомогою месенджерів або електронної пошти!

Як бачите, з сучасними технологіями створити digital-вечірку дуже легко, а весела компанія та святковий настрій зроблять її по-особливому незабутньою!