Хакерські атаки на Telegram Дуров пов’язує з Китаєм
13 червня 2019
13.06.2019

У роботі месенджера Telegram 12 червня стався збій. Засновник Telegram Павло Дуров у своєму Twitter заявив, що до хакерської атаки може бути причетна влада Китаю.

Скаржитися на збої у роботі Telegram користувачі почали ще 11 червня. Дуров заявив, що DDoS-атака була направлена з IP-адрес, зареєстрованих у Китаї. Атака спрямовувалася на сервери компанії, намагаючись їх перевантажити.

У Telegram зазначають, що це “не повинно призвести до витоку даних користувачів”. «Історично атаки такого масштабу (потужність 200 — 400 Гбіт/с) вказують на участь держави і збігаються з протестами в Гонконзі (які координуються в Telegram). Цей випадок не став винятком», — заявив Дуров.

Пізніше у Telegram повідомили, що атака минула і збоїв стало менше.

Протести у Гонконгу проходять через законопроект про екстрадицію, за яким влада Гонконгу зможе видавати підозрюваних у злочинах владі Китаю. Протестувальники побоюються, що законопроект дозволить Пекіну посилити контроль над Гонконгом.

Нагадаємо, за даними дослідження української аудиторії Telegram майже половина користувачів месенджера мешкає у столиці України. Найбільш популярні серед користувачів – освітні та новинні канали, але переважно українці використовують сервіс Telegram для особистого листування. Дослідження української аудиторії Telegram організували відділ аналітики TGStat та видавничий дім «Комітет». У ньому взяли участь 5000 осіб. Дослідження відображає дані станом на кінець 2018 року.