Хакери зламали мережі мобільного зв’язку щонайменше 10 глобальних телекомунікаційних компаній
27 червня 2019
27.06.2019

Мобільні мережі щонайменше 10 великих операторів в 30 країнах світу зазнали кібератаки з боку найімовірніше китайських хакерів. Кібератака здійснювали протягом декількох років.

Як пише The Wall Street Journal з посиланням на компанію з кібербезпеки Cybereason Inc, зловмисники отримали доступ до інформації про дзвінки, смс, геолокації абонентів та паролів. Крім того, хакери вкрали обсяги даних, що стосувалися рахунків.

Загалом від кібератаки постраждали компанії у більше, ніж 30 країнах. За даними Cybereason Inc активність хакерів зафіксована у 2018 році, а цифрові сліди вказують на китайську групу під назвою APT 10. Компанія з кібербезпеки повідомила, що китайські хакери довгий час шляхом фішингових атак проникали в мережі, щоб збирати інформацію про чиновників, представників правоохоронних органів та політиків.

У Cybereason Inc атаку назвали Operation Soft Cell.

Журналісти The Wall Street Journal спробували знайти підтвердження інформації про атаки в держструктурах, а також про те, що метою хакерів був пошук інформації про конкретних 20 людей, серед яких військові, шпигуни та дисиденти, що мали контакти з Китаєм.

На запит редакції у Міністерстві закордонних справ Китаю не відповіли.

Нагадаємо, починаючи з листопада 2018 року США попереджали своїх партнерів як Німеччина, Італія, Японія, що використання телекомунікаційного обладнання китайського гіганта Huawei для розгортання 5G-мереж несе загрози для кібербезпеки цих країн. А останні кілька місяців офіційний Вашингтон бив на сполох, доводячи, що китайський технологічний гігант використовує своє обладнання для шпигунських цілей.