Хакери здійснили атаку на сайти уряду. Витоку даних не відбулося — Мінцифри
14 січня 2022
14.01.2022

В Україні в ніч з 13 на 14 січня відбулася хакерська атака на сайти уряду і низки міністерств, зокрема Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, сайт «Дії» та інші.

Про це йдеться у заяві Міністерства цифрової трансформації.

Не працювали також сайти Державної служби з надзвичайних ситуацій та Кабінету міністрів. Проблеми із застосунком «Дія» були відсутні.

За інформацією Мінцифри, роботу більшої частини атакованих державних ресурсів відновили. Контент сайтів при цьому залишився без змін, і витоку персональних даних не відбулося. Інші сайти мають відновити роботу найближчим часом.

На головних сторінках урядових сайтів зловмисники розмістили повідомлення провокаційного характеру.

Як повідомляє Українська правда, на головній сторінці МЗС раніше українською, російською та польською мовами можна було побачити повідомлення: «Українець! Всі ваші особисті дані були завантажені в загальну мережу. Всі дані на комп'ютері знищуються, відновити їх неможливо. Вся інформація про вас стала публічною, бійтеся і чекайте гіршого. Це вам за ваше минуле, сьогодення і майбутнє. За Волинь, за ОУН УПА, за Галичину, за Полісся і за історичні землі».

Скріншот сайту МЗС, джерело: Українська правда

Наразі Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України спільно зі Службою безпеки України та Кіберполіцією збирає цифрові докази та займається розслідуванням інциденту.

Як повідомлялося раніше, 9 липня російські хакери здійснили кібератаку на сайт Військово-Морських сил Збройних Сил України та опублікували документи й переважно фейкові повідомлення, пов’язані з навчаннями Sea Breeze.