Хакери здійснили атаку на державні сайти Болгарії
17 жовтня 2022
17.10.2022

Влада країни підозрює у цьому росіян.

Про це повідомляє BRG.

На минулі вихідні декілька державних сайтів, серед яких – офіційне веб-представництво президента Болгарії та ряд урядових ресурсів, сайти Міноборони, внутрішніх справ, Мін’юсту, ряду ЗМІ та аеропортів постраждали від масштабної DDoS-атаки. В результаті атаки ресурси були недоступні деякий час. Вміст сайтів чи персональні дані жителів країни не постраждали.

Спецслужби країни змогли оперативно вирахувати джерело атаки. За словами заступника генпрокурора країни, атака була проведена з російського міста Магнітогорськ. За деякий час офіційні особи Болгарії заявили, що мають конкретні дані людини, яка відповідальна за цю атаку, в тому числі її адресу, прізвище та ім’я. Заступник генпрокурора заявив, що планує надіслати запит на екстрадицію цієї людини.

Коментуючи факт атаки, представники влади Болгарії нагадали, що це не перший приклад атаки на державні веб-структури цієї країни. До прикладу, подібна атака на пошту Болгарії була проведена у квітні 2022 року.

Згодом стало відомо, що представники хакерського угрупування Killnet взяли на себе відповідальність за цю атаку. Про це вони написали у своєму Telegram-каналі та додали, що причиною нападу є постачання зброї Україні. «За зраду перед Росією і поставку зброї Україні уряд Болгарії засуджується до мережевого краху та ганьби!», - пишуть Killnet у Telegram.

«Інтернет-свобода» розповідала раніше, що Killnet оголошували кібервійну Японії, а на початку жовтня ці хакери атакували декілька американських аеропортів.