Хакери з угрупування KillNet атакували американські аеропорти
12 жовтня 2022
12.10.2022

Загалом жертвами атаки стали 14 аеропортів із США. Під час атаки перестали працювати сайти аеропортів. Відповідальність за кібернапад взяло на себе угрупування Killnet, яке вважають структурою, дотичною до російського уряду.

Про це повідомляє ABC News.

На щастя, атаковані системи не обслуговували управління повітряним рухом, внутрішню комунікацію й не відповідали за безпеку польотів.

Джон Хултквіст, керівник відділу аналізу розвідувальних даних компанії Mandiant, що займається кібербезпекою, якого процитувало видання ABC News, назвав атаку не стільки проблемрою, скільки незручністю. Адже хакери організували атаку на відмову в доступі – DDoS-атаку, в результаті якої не працювали сайти аеропортів. Хоча безпека польотів не постраждала, пасажири зустрілися із складнощами щодо отримання оперативної інформації про білети та рейси.

Перші атаки було зафіксовано щодо сайтів аеропортів Ла-Гуардія в Нью-Йорку, наступними стали міжнародні аеропорти Лос-Анджелеса й Чікаго. Згодом у Killnet взяли на себе відповідальність за цю атаку.

Сенатор Чак Шумер заявив, що йому було очевидно, що відповідальність за атаку візьме на себе російське кіберугруповання: «Ми просимо нашу владу підтвердити, хто це зробив, а потім вжити відповідних рішучих заходів, щоб росіяни знали, що їм це не зійде з рук. Путін має забагато сміливості після його жорстокої війни проти українського народу».

З початком війни хакери з Killnet стали набагато частіше атакувати ІТ-системи країн НАТО. Жертвами Killnet були державні сайти Сенату та Міноборони Італії, ці ж хакери змогли ненадовго «покласти» сайт Конгресу США. У свій актив Killnet записували атаку на військового підрядника американського уряду, компанію Lockheed Martin.

Як повідомлялося раніше,хакерське угрупування KillNet вивело з ладу японський аналог «Дії», соцмережу Mixi та платіжний сервіс JCB.