Хакери отримали доступ до даних тисяч коронахворих в Естонії
2 грудня 2020
2.12.2020

23 листопада Міністерство економіки й комунікацій, Мінсоцполітики й Міністерство закордонних справ, а також системи Агентства охорони здоров’я в Естонії зазнали три схожі одна на одну кібератаки, згідно з даними Управління з інформаційних систем. Хакерам вдалося отримати доступ до даних 9 158 хворих на коронавірус.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на ERR. «Ми попросили надати оцінку цій ситуації ІТ-фахівців як із державного, так і приватного сектору. Було вжито необхідні заходи безпеки й зараз ситуація повністю під контролем… Ми співпрацюємо з фахівцями-програмістами і вже знаємо, де були «вразливі місця» систем», — розповів Рауль Рікк, відповідальний за національну політику кібербезпеки в Міністерстві економіки й комунікацій.

За словами Рауля Рікка, зловмисники не отримали доступу до інформації, що становить державну таємницю, і наразі загрози для нормального функціонування систем немає. Поліція за фактом атаки відкрила кримінальне провадження.

Нагадаємо, що 2 жовтня Національний координаційний центр кібербезпеки при Раді нацбезпеки й оборони України повідомив про витік інформації десятка тисяч записів про пацієнтів хворих на коронавірус з однієї із найбільших приватних клінік Дніпра.