Хакери намагалися зламати особисті профілі журналістів програми розслідувань «Схеми»
29 березня 2019
29.03.2019

Невідомі протягом декількох тижнів намагалися зламати акаунти чотирьох журналістів програми розслідувань «Схеми». Про це повідомляє Радіо Свобода.

Перша спроба зламу була зафіксована 7 лютого о 4:07 ранку за Києвом. Невідомі отримали доступ до Телеграм-акаунту журналіста Максима Савчука, а за декілька хвилин – о 4:15 – до Telegram-акаунту журналістки Валерії Єгошиної. Атака на Telegram-акаунти з різницею в кілька хвилин здійснювалися з однієї IP-адреси.

Журналістка програми «Схеми» припустила, атака могла бути пов’язана з виходом розслідування про ботів, які працюють в інтересах політиків партії «Народний фронт».

Скріншоти Telegram-акаунтів, на які здійснювалася атака з однієї IP-адреси.

На початку березня зловмисники ще раз намагалися зламати сторінкуFacebook журналістки «Схем» Катерини Каплюк та WhatsApp-акаунт SMM/Web-редакторки Дар’ї Мартиненко.

“Схоже, зловмисники шукають “точку входу” у нашу внутрішню комунікацію. Думаю, це може відбуватись з двох причин – або для отримання даних про наші джерела інформації, або для розуміння, про що готуються наступні розслідування. Я можу зрозуміти інтерес зловмисників, але, нагадую, що втручатись в роботу редакції – це протизаконно”, – прокоментувала атаку на профілі журналістів, головна редакторка та ведуча програми «Схеми» Наталя Седлецька.

Радіо Свобода повідомляє, що це не вперше журналісти-розслідувачі «Схем» стають об’єктами кібератак. У січні 2018 року за тиждень після виходу розслідування про таємну відпустку президента Петра Порошенка на Мальдівах його автор Михайло Ткач повідомив про спроби зламу його пошти й акаунтів у соцмережах.

Нагадаємо, хакери вчинили атаку на особисті акаунти співробітників опозиційної білоруської газети «Наша Нива». Спроба зламу виявилася невдалою, однак хакери залишили свої сліди. Як повідомляли у виданні, наявність цих слідів дозволяє звернутися до правоохоронних органів для встановлення осіб, які незаконно цікавилися особистою та діловою інформацією журналістів.