Google звинувачують у зловживанні монопольним становищем в позові на $16 млрд
1 грудня 2022
1.12.2022
Позов проти техногіганта подали 130 тисяч невеликих компаній. Вони вважають, що Google принесла їм великі збитки, які вони вимагають компенсувати.

Про це повідомляє Techcrunch.

Позов проти Google було подано у Великобританії. Ініціатори судових претензій до Google стверджують, що компанія зловживала панівним становищем на ринку та порушувала антимонопольне законодавство.

Основні претензії позивачів стосуються глобальних підходів компанії до системи реклами. На думку авторів позову, Google «отримує надприбутки коштом десятків тисяч власників вебсайтів і мобільних застосунків у Великій Британії». За їх словами, Google диктує ціни та умови розміщення реклами стороннім бізнесам й через модель взаємодії Google з такими компаніями ті втрачають до 40% рекламної виручки. За словами позивачів, у них просто не було вибору, окрім як використовувати інструменти Google, коли вони захотіли заробляти на рекламі.

Позивачі керують понад 1,7 млн веб-сайтів у Великобританії. Вони оцінили свій збиток у $16 млрд –стільки вони, за їх підрахунками, втратили з 1 січня 2014 року.

На думку партнера однієї з юридичних фірм, Тобі Старра, навіть великого штрафу недостатньо для того, щоб зупинити монопольне становище техногіганта. Натомість представники Google назвали позов спекулятивним.

Хоча в Google назвали цю скаргу юридично безпідставною, Управління з питань конкуренції та ринків Великобританії (Competition and Markets Authority -CMA) ще у 2020 році опублікувало висновок, в якому йдеться про занадто велику ринкову владу Google і Facebook й необхідність застосовувати новий регулятивний підхід для цифрової реклами.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала, що Google заплатить рекордний штраф через відстеження геолокації