Google звільнив чотирьох співробітників нібито через витік даних
27 листопада 2019
27.11.2019

Компанія Google звільнила чотирьох співробітників через витік даних. Як повідомляє Bloomberg, компанія надіслала співробітникам листа з темою «Захист наших даних», в якому і повідомила про звільнення працівників.

Google звинуватив співробітників у зборі інформації про колег, яку вони передавали за межі компанії. У листі також зазначалося, що компанія робила попередження звільненим працівникам, однак ситуація не змінилася.

У Google заявляють, що звільнення відбулося саме через передачу даних третім особам, а не через вивчення внутрішніх документів.

На знак протесту 200 співробітників компанії Google вийшли на протест, вимагаючи повернути роботу звільненим Лоуренсу Берланду та Ребеці Ріверс. На мітингу також протестували проти адміністративних відпусток.

Частина працівників називають такі кроки компанії, як впровадження інструменту відстеження у веб-браузерах працівника та наймання консалтингової фірми, відомої антипрофспілковою роботою, спробою приборкати активізм. Компанія спростовує звинувачення.

протест працівників

Photograph: Paresh Dave/Reuters

Інші співробітники компанії вважають звільнення Ріверс і Берланда утисками всіх людей, які виступають за прозорість і підзвітність технологій.

Раніше Ріверс заявила, що виступала проти проти американської митної та прикордонної охорони, яка тестує хмарний продукт Google. А її колега Берланд брав активну участь у акціях протесту проти YouTube за його поводження з політикою мови ненависті.

Джеффрі Гірш, професор права університету Північної Кароліни та колишній адвокат колегії з трудових відносин, заявив, що федеральне законодавство про працю обмежує покарання працівників за колективні дії. “Коли інші працівники брали участь у протестах, чи їх звільнили? Якщо ні, Google, ймовірно, доведеться відновити працівників та повернути їм виплату”, – зазначив Гірш.

Нагадаємо, постійне спостереження з боку Facebook і Google за мільярдами людей з усього світу загрожує правам людей і свободі слова, а самі компанії мають змінити свої бізнес-моделі та не покладатися на дані користувачів, заявила правозахисна організація Amnesty International у своєму звіті.