Google збирає найбільше даних користувачів, втричі більше за Apple
2 вересня 2022
2.09.2022

Аналітична компанія StockApps дійшла висновку, що серед техногігантів найбільш «зажерливим» до даних користувачів є Google – вона агрегує 39 наборів користувацьких даних, що втричі більше, аніж Apple.

Про це повідомляє StockApps.

Дані користувачів – це нова нафта, паливо для технологічних компаній, які збирають ці дані, аналізують і використовують для заробітку, до прикладу, для продажів реклами. Компанія StockApps проаналізувала, яку кількість наборів даних агрегують технологічні гіганти. Аналітики з StockApps співставили практику збору даних Google, Twitter, Apple, Amazon, Facebook.

В цьому переліку найбільш «зажерливою» стосовно збору даних стала компанія Google. Вона збирає 39 різних дата-сетів.

На жаль, у StockApps не деталізують всі дата-сети, про які йдеться у дослідженні, проте стосовно Google дослідники перерахували історію браузера, історію геолокацій, активності на третіх сайтах, аналіз активності у електронній пошті та багато іншого. Окрім інформації про користувачів, Google зберігає значну кількість даних у кількох доменах, що ускладнює розуміння того, що і як обробляє Google.

На другому місці по об’єму агрегованих даних опинився Twitter – у StockApps віднайшли, що сервіс мікроблогів збирає 24 набори даних. Цікаво, що загальновизнаний «вбивця приватності» Facebook зайняв у цьому рейтингу аж четверте місце із показником у 14 дата-сетів. Це не набагато більше, аніж показник у 12 агрегованих дата-сетів від компанії Apple.

Коментуючи результати дослідження, аналітикиня StockApps Едіт Рідс пояснила. «Більшість людей не мають часу чи терпіння читати політику конфіденційності, яка може займати кілька сторінок для кожного веб-сайту та пояснювати принципи роботи компанії відносно даних користувачів. Іще одна проблема - малоймовірно, що юзери мають юридичну освіту, щоб правильно зрозуміти політику конфіденційності, та й немає часу, щоб спробувати зрозуміти, яку інформацію зберігають веб-сайти та як вони використовують її в своїх інтересах. Через це користувачі дозволяють Google збирати всі необхідні їм дані, погоджуючись із умовами політики конфіденційності».

Як повідомлялося раніше, компанія Google планує запровадити оновлення браузера Google Chrome таким чином, щоб в ньому перестали працювати блокувальники реклами.