Google заплатить рекордний штраф через відстеження геолокації
16 листопада 2022
16.11.2022

Розмір штрафу перевищить $390 млн. Його буде сплачено в рамках позову від користувачів більш як 40 штатів через відстеження місця знаходження користувачів без їх дозволу.

Про це повідомляє The Verge.

Компанія погодилась сплатити штраф, щоб відрегулювати судовий позов щодо несанкціонованого збору даних. Одночасно з цим Google мусить сповіщати користувачів, коли ця функція є активована. З 2023 року компанія повинна надавати інформацію про те, як вимкнути цю функцію.

Розслідування щодо стеження з боку Google коаліція генеральних прокурорів з Орегона, Нью-Йорка, Флориди, Небраски та інших штатів почала після публікації Associated Press від 2018 року. У статті йдеться про те, що Google без додаткового попередження відстежувала місцезнаходження користувачів у своїх різноманітних сервісах на iPhone та Android. Водночас автори статті стверджували, що з 2014 по 2019 рік Google вводила користувачів в оману, не повідомляючи про те, що відстежує їхнє місцезнаходження, а сама натомість використовувала цю інформацію для продажу персоналізованої реклами.

У блозі компанії Google йдеться про те, що розслідування базується на «застарілих політиках», які уже змінені. Проте компанія підтвердила свої плани розгорнути деякі нові функції, включаючи єдиний інформаційний центр, який сповіщує про відстеження розташування, «щоб допомогти людям робити усвідомлений вибір щодо своїх даних». Google також почне надавати більш «деталізовану» інформацію про дані, які компанія збирає для відстеження під час налаштування облікового запису. Іще одна важлива зміна - новий перемикач, який дозволить вимкнути та видалити історію місцезнаходжень та активність в інтернеті та додатках «одним простим рухом».

«Протягом багатьох років компанія Google надає пріоритет прибутку, а не конфіденційності своїх користувачів», — заявила генеральна прокурорка Орегону Еллен Розенблюм. «Споживачі думали, що вони вимкнули свої функції відстеження місцезнаходження в Google, але компанія продовжувала таємно записувати їхні переміщення та використовувати цю інформацію для рекламодавців».

Інше розслідування журналістів від 2021 року показало, що тоді Google теж збирала дані про місцезнаходження, незважаючи на вимкнену передачу даних в налаштуваннях смартфонів.