Google загрожує новий штраф від Роскомнадзору
27 червня 2019
27.06.2019

Компанії Google загрожує штраф від Роскомнадзору за відмову “наосліп” фільтрувати трафік. Голова російського регулятора Олександр Жаров заявив, що компанії можуть нарахувати штраф у понад 11 тисяч доларів (700 тисяч рублів).

Як пише Роскомсвобода, причина можливого адміністративного покарання від Роскомнадзору – невиконання російського законодавства. За словами Жарова, до кінця липня будуть проведені всі формальні процедури щодо даної справи, а саме складання протоколу та запрошення Google.

Крім того, Федеральна антимонопольна служба вбачає порушення вимог Закону про рекламу РФ у контекстній рекламі пошукової системи Google. Цей закон не допускає рекламу послуг з підготовки та написання дипломних, дисертаційних та інших робіт, передбачених державною системою наукової атестації, вважає ФАС.

Натомість у Google здивовані можливим штрафом від Роскомнадзора, оскільки раніше з російським регулятором були досягнуті домовленості. “У нас нічого не змінювалося, пару місяців тому ми досягли домовленостей, що ми не підключаємося до реєстру заборонених сайтів і наосліп нічого не видаляємо, а розглядаємо запити на видалення контенту, і де це відповідає вимогам, видаляємо контент з російського сервісу. Ми не розуміємо, чому Роскомнадзор говорить про нову справу і звідки вони беруть ці цифри”, – анонімно повідомило джерело з Google.

За словами Жарова, в квітні 2019 року Google з пошукової видачі видалив 80% забороненого контенту, але дані станом на 30 травня показали, що цей показник впав до 67,5%. Голова регулятора зазначив, якщо кількість видалених матеріалів не почне збільшуватися, компанію чекає новий штраф.

Пошукові системи зобов’язані видаляти з видачі контент, заблокований у Росії з 1 жовтня 2017 року.

Нагадаємо, раніше голова регулятора Жаров повідомив, що Роскомнадзор не може налагодити діалог з компанією Facebook, хоча держава демонструє готовність знайти рішення щодо локалізації даних російських користувачів на території Росії, натомість з Google регулятор знаходить діалог.