Google таємно збирав дані про стан здоров’я користувачів у США
12 листопада 2019
12.11.2019

Компанія Google таємно збирала дані про стан здоров’я пацієнтів у США для нового проєкту Project Nightingale. Google проводила збір інформації про стан здоров’я та лікування американців з 21 штату від імені постачальника медичних послуг Ascension.

Як повідомляє The Verge, ні лікарі, ні пацієнти не знали про збір даних, які включали результати лабораторій, діагнози, записи на госпіталізації, анамнези здоров’я, доповнені іменами та датами народження американців. Видання пише, що близько 150 співробітників Google мали доступ до цих даних.

Прес-секретар компанії заперечує, що Google таємно збирала інформацію про здоров’я пацієнтів, а проект Project Nightingale не анонсували, оскільки робота ведеться на початкових етапах. За словами представника компанії, Project Nightingale відповідає закону про охорону здоров’я та надійно захищає дані пацієнтів.

Техгігант також підтвердив співпрацю з Ascension та Католицькою системою охорони здоров'я в Сент-Луїсі, а збір даних відбувався відповідно до спільних угод.

У своєму офіційному блозі Google повідомляє: “За домовленістю дані Ascension не можуть використовуватися для будь-якої іншої мети, ніж надання цих послуг, які ми пропонуємо за угодою, а дані пацієнтів не можуть і не будуть поєднуватися з будь-якими даними користувачів Google”.

Google вже деякий час зосереджується на охороні здоров’я, а їх спрямованість на галузь за останні роки зросла. Останнім часом він конкурує з подібними ініціативами Amazon та Apple, які також орієнтуються на сферу охорони здоров’я.

Раніше у Google заявляли, що пошук нових сфер для застосування хмарних сервісів є пріоритетом для корпорації.

Раніше Апеляційний суд Лондона вирішив, що британські користувачі iPhone можуть вимагати відшкодування збитків від Google через порушення компанією правил збору персональних даних. До суду позивалися 4 мільйони британців, які об’єдналися у ініціативу Google You Owe Us («Google, ти нам винен»). Вони стверджують, що компанія збирала дані через браузер Safari в обхід захисних налаштуваннь iPhone, які встановлюються за замовчуванням.