Google та Mozilla завадили владі Казахстану перехоплювати інтернет-трафік всередині країни
22 серпня 2019
22.08.2019

Розробники браузерів Mozilla та Google Chrome заблокували роботу урядового сертифікату безпеки, який завантажували користувачі у Казахстані. У спільній заяві компаній йдеться про те, що за допомогою цього сертифікату влада країни могла перехоплювати інтернет-трафік та відслідковувати активність громадян на сайтах та платформах, зокрема – у Facebook, Twitter та Google.

У середу, 21 серпня, про це повідомили у офіційному блозі Mozilla. Таке рішення розробники браузерів прийняли після результатів дослідження платформи Censored Planet. Дослідження показало, що інтернет-провайдери надавали доступ до інтернету тільки після завантаження користувачами цифрового сертифікату, розробленого владою Казахстану, який встановлювався на всіх девайсах та всіх браузерах.

У такий спосіб влада могла відслідковувати активність громадян у Facebook, Twitter, Google та ще 34 сайтах. Маршалл Ервін, старший директор довіри та безпеки, Mozilla зазначив: “Ми не вживаємо подібних дій, але захист наших користувачів та цілісність Інтернету є причиною існування Firefox”.

Паріса Таб, старша техдиректорка Google, додала, що компанія не допустить будь-яких спроб будь-якої організації чи уряду компропентувати дані користувачів Chrome.

У Apple заявили, що також заблокували сертифікат.

Нагадаємо, під час виборів у червні 2019 року у Казахстані користувачі скаржилися на проблеми з доступом до соціальних мереж, месенджерів та збої у роботі стільникового зв’язку.