Google став одним з найбільших платників податків в Україні та чому «Ланет» припиняє трансляцію чотирьох медіагруп. Огляд «Інтернет свободи» за квітень 2021
5 травня 2021
5.05.2021

У новому огляді «Інтернет свободи» розповімо про таке: чи стане боротьба з дезінформацією в Україні більш ефективною з появою Центру протидії дезінформації; чому медіагрупи розривають договори з «Ланет», чи стане менше російської пропаганди після обмеження доступу в YouTube каналів Віктора Медведчука для користувачів з України.

Медіагрупи воюють з провайдером Lanet. У травні «Ланет» припинить ретрансляцію телеканалів «StarLightMedia», «Медіа Група Україна», «1+1 media» та «Inter Media Group». Про розірвання угод з провайдером медіагрупи оголосили ще у березні. У чому причини конфлікту та який вплив матимуть розірванні угоди для провайдера та самих медіагруп, читайте у нашому огляді.

Фото: Pixabay

Е-паспорти прирівняють до паперових. 15 квітня Президент України підписав відповідний закон, який набере чинності 23 серпня цього року. Де можна буде скористатися е-паспортами та чи безпечно це, читайте у нашому матеріалі.

В Україні запрацював вже другий центр з протидії дезінформації

Один – при Мінкульті, інший – при РНБО. У квітні уряд презентував другий орган з протидії інформаційним загрозам — Центр протидії дезінформації на базі РНБО. Про основні напрямки роботи та головні функційні відмінності від Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, що створений на базі Мінкульту, читайте у нашому матеріалі.

YouTube обмежив канали Медведчука для України. 24 квітня YouTube закрив для перегляду в Україні канали Віктора Медведчука «112 Україна», «Newsone» та «ZIK». Представники каналів називають такі дії «незаконними», а в українському уряді привітали таке рішення й зазначили, що це ще один крок у протидії «пропагандистській війні Росії проти України». Що це насправді: протидія російській пропаганді чи наступ на свободу слова? Читайте у нашому огляді.

Росія тестує «суверенний» інтернет на окупованих територіях

Як працює інтернет на території «ДНР». «Якщо працівник підприємства часто відвідує Цензор чи Укрінформ, роботодавець мусить його звільнити», — пишуть користувачі з окупованої частини Донецької області для ресурсу Tokar.ua. На окупованих територіях практикують: планове вимкнення інтернету, реєстри користувачів, списки ненадійних людей — докладніше у матеріалі.

Цензура в окупованому Криму. Щонайменше 12 місцевих провайдерів повністю блокують в Криму доступ до 27 українських сайтів, зокрема «Укрінформ», «Дзеркало тижня», «Громадське радіо» — такі результати моніторингу Кримської правозахисної групи проведеного у лютому-березні 2021 року, докладніше — читайте у матеріалі.

Фото: Pixabay

«Зачем лезешь в российский Крым?». SMS-повідомлення з погрозами, дзвінки у Viber, Telegram, Whatsapp та на приватний номер, сповіщення із кодами для входу у Telegram — так ведуть психологічні атаки на українську журналістку, що раніше працювала в тематиці Криму. Детальніше читайте у матеріалі.

Google наповнює бюджет України

Між Епіцентром та ДТЕК. Google увійшов у топ-25 найбільших платників податків в Україні, більше платить Епіцентр та інші 22 компанії. Сума податків не розголошується. Як працює система оподаткування техгігантів та які зміни пропонує законопроєкт про «податок на Google», читайте у нашому матеріалі.

Фото: Pixabay

Монетизуєте контент — платіть податки. Маєте власний Youtube-канал? Google почне збирати податки з авторів, що монетизують відеоконтент на платформі. Скільки платитимуть українські YouTube-блогери, читайте у нашому матеріалі.

Читайте щоденні новини на тему цифрових прав та свободи інтернету на нашому сайті: netfreedom.org.ua.