Google розширює можливості видалення даних про себе з результатів пошуку
22 вересня 2022
22.09.2022

Google запустила новий інструмент, який спрощує видалення даних про себе з результатів пошуку. Користувачі можуть надіслати запит на видалення своїх персональних даних та контактної інформації.

Про це повідомляє 9to5Google.

У травні 2022 року на конференції Google I/O компанія Google анонсувала новий інструмент для спрощення процесу видалення результатів пошуку, які містять контактну та іншу особисту інформацію. Зараз цей інструмент став доступним для всіх.

Знайти можливість видалення даних уже зараз можна на Android-пристрої у своєму профілі. З його допомогою можна відкрити новий пункт меню «Результати про вас», в якому розповідається про те, як можна надіслати Google запит на видалення результатів пошуку. Тут же можна побачити дані про себе і є опція «Видалити результат».

Виконавши всі вимоги, можна буде відстежувати хід видалення результатів про себе – бачити як всі запити, так і результати застосування фільтрів «Виконується» та «Схвалено».

Раніше компанія пояснювала, як вона працює з такими даними: «Важливо зазначити, що коли ми отримуємо запити на видалення, ми оцінюємо весь вміст на веб-сторінці, щоб переконатися, що ми не обмежуємо доступність іншої корисної інформації, наприклад у новинах. І, звичайно, видалення контактної інформації з Пошуку Google не видаляє її з Інтернету».

Наразі нова функція доступна лише для обмеженої кількості користувачів.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала, як персональні дані стали розмінною монетою політичних сил на виборах