Google пред’явили позов на 5 млрд доларів за порушення конфіденційності користувачів
4 червня 2020
4.06.2020

На компанію Google подали до суду через звинувачення у порушенні конфіденційності користувачів, зокрема через відстеження їх навіть у режимі інкогніто.

Як пише ВВС, від компанії Google і власника Alphabet вимагають не менше 5 мільярдів доларів.

До федерального суду в Сан-Хосе, штат Каліфорнія, подали груповий позов юристи фірми Boies Schiller Flexner. Видання пише, що груповий позов ймовірно включає “мільйони” користувачів, які з червня 2016 року користувалися Google у режимі інкогніто. Користувачі вважають, їхня історія не мала б відстежуватися у приватному режимі.

"Люди скрізь стають більш усвідомленими (і стурбованими) тим, що їхні особисті комунікації перехоплюють, збирають, записують або використовують для отримання вигоди техкомпаніями, від яких вони стали залежати", — кажуть позивачі.

У позові йдеться, що Google "не може продовжувати займатися прихованим та несанкціонованим збором даних практично у кожного американця, який має комп'ютер чи телефон".

Натомість у компанії заперечують, що це незаконно. За словами речника Google Жозе Кастанеди, що пошукова система попереджає про збір даних в режимі інкогніто. Google говорить, що відстеження історії пошуку навіть у режимі приватного перегляду допомагає власникам сайтів “краще оцінити ефективність їх вмісту, продуктів, маркетингу тощо”.

Нагадаємо, 3 червня компанія Google Україна офіційно оголосила про запуск безкоштовного сервісу для громадських організацій – Google for Nonprofits.