Google повинна видаляти з пошуку «неточні дані», - вважає Верховний суд ЄС
9 грудня 2022
9.12.2022

Дані повинні бути видалені у випадку, якщо користувачі зможуть довести, що вони є неточними. Таке рішення прийняв Верховний суд Європи.

Про це повідомляє Reuters.

Рішення було прийнято у справі двох топ-менеджерів групи інвестиційних компаній. Вони звернулися до компанії Google із проханням видалити певні результати пошуку. Претензії стосувалися текстів, що критикували інвестиційну модель їх компанії. Окрім того, заявники вважали, що Google повинна видалити їхні мініатюри з пошукової видачі.

На перший запит у Google відповіли вимогою через те, що їй було неочевидно, наскільки достовірною є інформація, щодо якої пред’являлися претензії.

Верховний суд ЄС став на сторону позивачів та озвучив своє рішення наступним чином: «Оператор пошукової системи повинен скасувати посилання на контент, якщо особа, яка вимагає цього, доведе неточність цієї інформації».

Це рішення стало реалізацією так званого «права бути забутим». Воно передбачає право людини вимагати видалення посилань за інформацію про себе, якщо ця інформація є нерелевантною або відвертим фейком.

Суперечки стосовно «права бути забутим» давно ведуться серед прихильників права на конфіденційність, які впевнені у праві кожної людини видаляти свій цифровий слід. Але це право входить в суперечку з правом на свободу слова та інформації.

Першим зверненням позивачів був суд Німеччини, а той уже звернувся за порадою до Верховного суду ЄС.

У коментарі до рішення Верховного суду ЄС йдеться ще й про те, що суд повинен вимагати від позивачів не доказів, що встановлені в результатах судових розглядів. Вимоги повинні стосуватися здорового глузду, тобто бути такими, які люди можуть надати.

Ще у 2014 році Верховний суд ЄС у 2014 році закріпив «право бути забутим», тобто законність вимоги видаляти невідповідну або нерелевантну інформацію з пошукових запитів, що відображаються у відповідь на пошук людей за їх іменами.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала про те, що Google повідомлятиме про появу персональних даних в пошуку