Google повідомлятиме про появу персональних даних в пошуку
30 вересня 2022
30.09.2022

Компанія надішле повідомлення користувачам, чиї персональні дані – номер телефону, електронна пошта чи домашня адреса – з’являться в пошуковій видачі. Нова функція запрацює у 2023 році.

Про це повідомляє The Verge.

Починаючи з наступного року Google зможе повідомляти користувачів, якщо ваша особиста інформація, наприклад номер телефону, адреса електронної пошти або домашня адреса, з’являться в результатах пошуку. Ця опція працюватиме в рамках нещодавно анонсованого інструменту «Результати про вас».

Система сповіщень буде працювати автоматично, тобто людям навіть не потрібно буде вмикати відстеження своїх персональних даних в пошуку. Це дуже важливо, адже користувачам не потрібно буде турбуватися та постійно «гуглити» свої дані – компанія бере на себе задачу по відстеженню такого контенту. Опція буде корисна всім людям, а особливо публічним та посадовим особам чи жертвам переслідування.

З використанням інструменту «Результати про вас» користувачі зможуть надіслати запит на видалення цієї інформації. Правда, потрібно розуміти, що Google видаляє лише результати пошуку, а не сам контент, доступний у мережі. Інформація все ще буде розміщена на якомусь сайті, проте людям її буде важче знайти.

Як повідомлялося раніше, Google запустила новий інструмент, який спрощує видалення даних про себе з результатів пошуку. Ця функція стала поступово з’являтися у користувачів минулого тижня. Поєднання цих двох нових опцій допоможе пересічним користувачам краще захистити свої дані та, можливо, зрозуміти шляхи їх витоків.