Google отримала новий судовий позов через домінування на ринку реклами
26 січня 2023
26.01.2023

До суду на техногіганта подало Міністерство юстиції США, яке звинуватило Google в домінуванні на ринку цифрової реклами.

Про це повідомляє Bloomberg.

До позову з боку Міністерства юстиції долучилися представники ще 8 штатів. В позові вимагається припинити діяльність компанії на ринку цифрової реклами.

Монополія Google полягає в тому, що автори контенту використовують рекламні інструменти Google для продажу реклами, а рекламодавці — ці ж самі інструменти для купівлі реклами.

Окрім того, генеральні прокурори штатів подали три окремі позови проти Google. Вони стверджують, що компанія домінує відразу на декількох ринках. Мова йде про ринок онлайн-пошуку, рекламних технологій і мобільних додатків на Android. Робота компанії відразу в трьох сегментах порушує антимонопольне законодавство.

Загалом цей позов є п’ятим позовом, що оскаржує бізнес-практику компанії.

На свій захист Google стверджує, що ринок інтернет-реклами насправді є конкурентним. Серед своїх конкурентів компанія називає інших техногігантів, до прикладу, Amazon, Meta і Microsoft.

На сьогоднішній день Google є лідером на світовому ринку цифрової реклами. Компанія контролює більшість інструментів, призначених для купівлі, продажу та обслуговування онлайн-реклами. За даними американського Мінюсту, домінування Google дозволяє компанії залишати собі біля 30% затрат кожного рекламодавця, який використовує рекламні інструменти цієї компанії.

Google має власний сервіс купівлі реклами для маркетологів, платформу продажу реклами для видавців, а також торгову біржу, де обидві сторони укладають угоди на аукціонах.

Наприкінці минулого року позов проти Google подали 130 тисяч невеликих компаній у Великобританії. Вони стверджували, що компанія зловживала панівним становищем на ринку та порушувала антимонопольне законодавство.