Google оштрафували у Росії на 98 млн доларів за відмову видаляти контент
24 грудня 2021
24.12.2021

Мировий суд в Москві оштрафував компанію Google на 7,2 мільярда рублів (98 мільйонів доларів) за систематичне невидалення забороненої в Росії інформації. Це перше застосування такого штрафу проти інтернет-бізнесу в Росії.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Постановою мирового судді судової дільниці №422 Таганського району міста Москви у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 13.41 КоАП РФ, Google LLC визнано винним. Призначено покарання у вигляді адміністративного штрафу у розмірі 7 221 916 235 руб», – повідомляє прес-служба суду.

Корпорація визнана винною за статтею про повторне вчинення правопорушення, пов’язаного з невидаленням інформації, як цього вимагає законодавство. Покарання для юридичних осіб – від 5 до 10 відсотків виручки бізнесу протягом року до скоєння правопорушення.

Соцмережі вже оштрафовані в Росії на сотні мільйонів рублів за порушення контенту. Однак штрафи, які отримали Meta, Twitter, Google та інші іноземні технологічні гіганти, сягали десятків мільйонів рублів,а не мільярдів.

Як повідомлялося раніше, у серпні Районний суд у Москві оштрафував соціальні мережі Facebook, Twitter та месенджер WhatsApp за відмову зберігати дані про російських користувачів у Росії.